+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Par mums

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (DNMM) ir viens no lielākajiem un vecākajiem Latgales muzejiem. Tas ir dibināts 1938. gadā un atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā, jūgendstila ēkā, kurai ir kultūrvēsturiska arhitektūras pieminekļa statuss.


Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja misija: vācot, glabājot, pētot un popularizējot Daugavpils novada kultūrvēstures, mākslas un dabas kolekcijas, sekmēt kultūrvēsturiskā mantojuma un mūsdienu pieredzes apzināšanu, veicināt sabiedrības interesi un izpratni par vēsturiskajiem procesiem Daugavpils novadā, radīt sabiedrībā cieņu pret savu garīgo mantojumu un tradīcijām.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir sabiedrībai pieejama pētnieciska un izglītojoša kultūras iestāde – pilsētā vienīgais Daugavpils pilsētas pašvaldības muzejs. Tā darbība aptver mūsdienu Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada teritoriju un plašāk (vēsturiskajā skatījumā) – Dinaburgas, Dvinskas, Daugavpils apriņķa teritoriju.

Muzejā atrodas 17 zāles ar kultūrvēstures un dabas ekspozīcijām, kā arī daudzveidīgām izstādēm, krājuma glabātuvēm, restaurācijas darbnīcu, bibliotēku un muzejpedagogisko telpu. Muzeja pagalmiņā regulāri notiek pasākumi un koncerti. Muzejs ne tikai glabā un reprezentē pilsētas un tās novada kultūrvēsturisko mantojumu un mākslu, bet arī izklaidē, izglīto un dod iespēju interesanti un neparasti pavadīt laiku, iegūstot jaunas iemaņas, saskaroties ar neierasto un pārdzīvojot jaunas emocijas.

Aicinām doties aizraujošā ceļojumā pa muzeja zālēm kopā ar mums!Dalīties ar ziņu: