+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Rīgas ielas promenāde

Ceļojumu mēs sāksim no dzelzceļa stacijas laukuma  un iesim  gar simtgadīgām ēkām līdz  XX gadsimta svarīgāko notikumu lieciniekiem - Sv.Pētera baznīcai, galvenajam pilsētas laukumam un Vienības namam. Tālāk  dosimies uz ugunsdzēsēju torni, Dubrovina parku, vienu no pilsētas skaistākajām ēkām -pilsētas muzeju un  mūsu ceļojums noslēgsies pie dambja.
    Ejot pa Rīgas ielu mēs apskatīsim visu pilsētas vēsturisko centru,  kas ir izveidojies 19. gadsimtā . Ielas rota ir dažādos arhitektūras stilos celtās ēkas, kas ir pilsētbūvniecības  pieminekļi un ir  iekļauti valsts aizsargājamo  kultūras pieminekļu sarakstā.  Pilsētas arhitektūras mantojums ir veidojies gadsimtiem ilgi un pateicoties pilsētnieku saudzīgajai attieksmei, kā arī  ēku restaurācijai un rekonstrukcijai, iela  šodien ir ieguvusi svētku ietērpu, tā izraisa interesi un sajūsmu  gan  pilsētniekos, gan pilsētas viesos.
    Ielūdzam jūs izjust pilsētas galvenās tirdzniecības ielas, pilsētnieku iemīļotās pastaigu vietas,  dzīves ritmu gan tālajā pagātnē, gan šodien, ieraudzīt un novērtēt XXI gadsimtā  atjaunotās ielas  krāšņumu.
    Tāpat kā cilvēkiem, arī pilsētām ir savi sejas vaibsti, savas īpatnības, sava biogrāfija. Katra iela ir kā dzīva lappuse, no kuras arī  veidojas mūsu pilsētas vēsture.

Dalīties ar ziņu: