+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Ziņu arhīvs

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

20.02.2024

25. februārī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros bērniem un vecākiem būs iespēja iepazīt izstādi “Māla gravitācija”, kas ir veltījums keramiķa Staņislava Vilcāna 105. jubilejai, un notiks radošā darbnīca kopā ar Nelliju Dzalbu.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā pirmie Staņislava Vilcāna darbi nonāca 1966. gadā. Muzeja krājumā tiek glabāti S. Vilcāna radītie dekoratīvās podniecības paraugi – dažāda veida un lieluma vāzes, krūzes, servīzes, “svilpaunieki” un “lakstīgalas”. Izstādē “Māla gravitācija” skatāmi 126 Staņislava Vilcāna veidotie māla podi, vāzes, krūzes, kas spilgti atspoguļo Latgales un Silajāņu keramikas tradīcijas. Izstādi papildina arī M. Caunes fotogrāfijas – Staņislava Vilcāna portreti un ainas no keramiķa ikdienas.

Radošā darbnīca: bērniem un vecākiem būs iespēja darboties ar mālu, veidojot no tā ezīti. Šo nodarbību vadīs keramiķe Nellija Dzalba. Tā kā “Ģimenes dienas” dalībnieku skaits ir ierobežots, interesentus aicinām pieteikt savu dalību savlaicīgi, darbadienās zvanot uz tālruni 20203713.

Ģimenes dienas” nodarbība Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisināsies svētdien, 25. februārī no plkst. 13.00. Ģimenes biļetes cena – 7,00 eiro. Tajā iekļauta dalība nodarbībā, kā arī muzeja ekspozīcijas un izstāžu apskate. Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana. Laipni gaidīti visi interesenti!

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs
museum@daugavpils.lv
tālr.: 20203713,

www.dnmm.lv


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ