+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Ziņu arhīvs

Izstāde „ Latgales keramikas stāsti”.

08.01.2024

No 13. janvāra līdz 31. martam Daugavpils Māla mākslas centra izstāžu zālē būs apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale” izstāde „Latgales keramikas stāsti”, kurā apkopoti studijas labākie darbi.


      Katrs  darbs savā būtībā ir unikāls un neatkārtojams, katram ir sava funkcija un nozīme. Kas to spēj novērtēt? Vai var saskatīt kaut ko īpašu? Kādas domas/asociācijas izraisa viens vai otrs keramikas darbs?
      Ikviena meistara darbs ir unikāls ar formas un toņu izteiksmēm, ar tajā ielikto pozitīvo noskaņu. Katram keramikas izstrādājumam kā jebkuram roku darbam ir savs tapšanas stāsts – vai tas būtu virpots un izrotāts ar ornamentiem un glazūrām, vai veidots askētiskā minimālisma stilā. Keramiķa darbs jeb daiļrade pilnā mērā ir saistīta ar viņa raksturu, īpatnībām, domām un dzīves stratēģiju. Meistars nodod savu enerģiju un jūtas topošajam māla izstrādājumam, virpojot to uz podnieka virpas vai veidojot izvēlētajā tehnikā.
     Podniecība ir viena no senākajām tautas mākslas nozarēm, kuras tradīcijas Latgalē saglabājas un attīstās mūsdienu kultūrvidē. Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale” dalībnieki ar saviem darinājumiem apliecina, ka podniecībai ir ne tikai utilitāra materiāla vērtība, bet tai piemīt arī tautas garīgā kultūras vērtība un identitāte.
     Izstāde pieejama apmeklētājiem DMMC darba laikā no trešdienas līdz sestdienai no 12:00 līdz 18:00 un svētdienās no 12:00 līdz 16:00.

Informāciju sagatavoja:

Nellija Dzalba

nellija.dzalba@gmail.com

tālr.: 28210412


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ