+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Valdai Mežbārdei pasniegts pašvaldības apbalvojums “Mūža ieguldījums”

24.11.2023

22. novembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja speciālistei, izstāžu rīkotājai, māksliniecei Valdai Mežbārdei pasniegts Daugavpils valstspilsētas pašvaldības apbalvojums "MŪŽA IEGULDĪJUMS” par ilggadēju, godprātīgu, pašaizliedzīgu un augsti profesionālu darbu Daugavpils pilsētas labā un mākslas vides attīstīšanā, muzeja mākslas krājuma veidošanā, augstvērtīgu un mākslinieciski nozīmīgu izstāžu organizēšanu.

Pasniedzot apbalvojumu, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš pateicās V. Mežbārdei par daudzu gadu desmitu garumā veikto ieguldījumu Daugavpils kultūrtelpas izveidē un saglabāšanā.

Valda Mežbārde dzimusi 1946.g. Rīgā, kalpotāju ģimenē. Bērnībā daudz zīmējusi un lasījusi grāmatas, jūsmojusi par laukiem un dabu.

Vecāku atbalstīta, mākslu studēja J. Rozentāla Mākslas vidusskolā (1958.-1964.), Latvijas Mākslas akadēmijas pedagoģijas nodaļā (1964.-1968.).

1968.-1973.g. strādājusi par fotogrāfi Latvijas Mākslas muzejā, kur radās iespēja iepazīties ar latviešu mākslinieku oriģināldarbiem, mākslas cilvēku pasauli un gūt pieredzi izstāžu organizēšanā. 1969. gadā V. Mežbārde pirmo reizi piedalījusies izstādē ar darbu “Optimists”. 1971.g. tika uzņemta Latvijas Mākslinieku savienības Jauno mākslinieku apvienībā.

1973.g. Valda kopā ar daudziem jauniem māksliniekiem pārcēlās uz Daugavpili. Savu turpmāko dzīvi un radošo darbību viņa saistīja ar Latgali. No 1973. līdz 1984. gadam Valda Mežbārde bija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Mākslas nodaļas vadītāja.

1975.g. V. Mežbārde tika uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā un ar savu līdzdalību aktivizējusi Daugavpils mākslinieku organizācijas dzīvi. Bijusi viena no Mākslas dienu norišu veidotājām Latgalē. Piedalījusies  glezniecības plenēros, daudz gleznojusi, izmēģinājusi arī lielformāta un monumentālos sienu gleznojumus.

1991.-2005.g. mākslas nodaļas vadītāja, tad – mākslas nodaļas speciāliste. Daudzus gadus Valda ir mākslas izstāžu iekārtotāja, mākslas teorētiķe, pedagoģe (Mākslas koledža “Saules skola” 1994.-1995.g.), mākslas ekskursiju vadītāja. Viņa ir piedalījusies L. Bauļina un M. Rotko ekspozīciju veidošanā.

Izstādēs Valda Mežbārde piedalās jau kopš 1969.g. Māksliniece piedalījās daudzās grupu un personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Māksliniece, saņemot balvu par MŪŽA IEGULDĪJUMU, ar siltumu atcerējās Daugavpilī pavadītos radošās darbības gadus. Viņa norādīja, ka ir cieši saaugusi ar šo pilsētu, un savās gaitās viņa jutusies kā bitīte stropā, kas kopā ar citiem censoņiem mazpamazām piepilda medus rāmi. Un tad, no daudziem maziem solīšiem, piedzimst kaut kas patiesi liels un skaists, ko rada ne viens cilvēks, bet saliedēta domubiedru un radošā amata brāļu komanda.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa

www.daugavpils.lv/pilseta/par-daugavpili/pilsetas-zinas/valdai-mezbardei-pasniegts-pasvaldibas-apbalvojums-muza-ieguldijums


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ