+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Ziņu arhīvs

Daugavpilī devīto reizi notiks Lāčplēša dienas Lāpu gājiens

26.10.2023
Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Daugavpilī jau devīto reizi notiks Lāpu gājiens, kurā piedalīties aicināti gan Daugavpils iedzīvotāji, gan pilsētas viesi.  Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Vienības nams, kā arī citas Daugavpils pašvaldības iestādes aicina pavadīt novembri patriotiskās noskaņās, apmeklējot plašo Valsts svētku pasākumu programmu Latvijas otrajā lielākajā pilsētā.
No 1. līdz 9. novembrim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja (Rīgas ielā 8) pagalmā apskatei tiek piedāvāta ceļojošā izstāde par Latvijas  Zemessardzes vēsturi “Tad un tagad: Latvijas Republikas Zemessardzei 
30”.  Izstādes autors: Latvijas Kara muzeja Ekspozīciju un izstāžu nodaļa.
Izstādi muzeja pagalmā var apskatīties bez maksas.

9. novembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisināsies Sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcija, kurā piedalīties aicinātas izglītības iestādes. Pieteikties dalībai akcijā aicinām līdz 6. novembrim, zvanot pa tālr. 65424073 vai rakstot uz e-pastu: kristaps.jumis@daugavpils.lv. Pieteikumā jānorāda izglītības iestādes nosaukums, grupa un cilvēku skaits, kā arī kontaktpersonas tālruņa numurs un e-pasta adrese. Vietu skaits ierobežots.

10. novembrī no plkst. 11.00 līdz 19.00 Daugavpils cietoksnī Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centra “Inženieru arsenāls” pagalmā (Imperatora iela 8) skatāma Zemessardzes militārās tehnikas izstāde. Ieeja bez maksas.

11. novembrī, godinot kritušos karavīrus, no plkst. 10.00 līdz 11.25 karavīru kapos un piemiņas vietās Daugavpilī – Daugavpils cietokšņa dārzā, Garnizona kapos, Pareizticīgo kapos, Vecticībnieku kapos un Katoļu kapos tiks nolikti ziedi, kā arī aizdegtas svecītes. Bet plkst. 12.00 notiks svinīgais piemiņas brīdis Latvijas armijas karavīru Brāļu kapos – Luterāņu kapsētā.

11. novembrī plkst. 15.00 Daugavpils cietokšņa dārzā, pie atjaunotā pieminekļa Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Zemgales divīzijas 10. Aizputes kājnieku pulka karavīriem, notiks svinīgā ziedu nolikšana, kā arī Jaunsardzes centra 2. novada pārvaldes jaunsargu svinīgais solījums un Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. kājnieku bataljona zemessargu zvēresta nodošana.

Šogad 11. novembrī no plkst. 16.00-19.30 Vienības ielas posmā no Saules ielas līdz Imantas ielai būs skatāma NBS Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO sabiedroto militārās tehnikas izstāde.

Turpinot tradīciju, arī šogad 11. novembrī norisināsies Lāčplēša dienai veltītais Lāpu gājiens  (maršruts) no Daugavpils Universitātes (Parādes ielā 1) līdz Vienības laukumam. Gājiena sākums paredzēts plkst. 17.00, savukārt pulcēšanās jau no plkst. 16.30 Dubrovina parkā pie Daugavpils Universitātes. Kultūras un izglītības iestādes, kā arī citas organizācijas tiek aicinātas pieteikties dalībai gājienā, aizpildot pieteikuma anketu un norādot iestādes nosaukumu, gājiena dalībnieku skaitu un kontaktpersonu. Pieteikumu lūdzam nosūtīt elektroniski līdz 7. novembrim uz e-pastu ineta.janovska@daugavpils.lv.  

Rosinot īpašo svētku noskaņu plkst. 17.45 Vienības laukumā notiks Lāčplēša dienai veltīts Rūtas Dūdumas-Ķirses un Laura Amantova džeza kvarteta koncerts.

Uz tikšanos svētkos!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ