+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
Ziņu arhīvs

Tomasa Rudoka personālizstāde “Ģeometriskie stāsti” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

07.07.2023
 12. jūlijā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta Panevēžas mākslinieka Tomasa Rudoka personālizstāde “Ģeometriskie stāsti”, kurā no ģeometriskām figūrām veidotā cilvēka un apkārtējās vides smalkā saikne aicina apmeklētājus uz iekšējo meklējumu ceļojumu.

 

Mākslinieks Tomas Rudokas dzimis 1968. gadā Paņevežā (Lietuva). 1993. gadā absolvējis Šauļu Pedagoģiskā institūta tēlotājmākslas fakultāti (šodien Viļņas universitātes Šauļu akadēmija). Kopš 1999. gada ir Lietuvas Mākslinieku savienības (LDS) biedrs, kopš 2003. gada – LDS Panevēžas nodaļas vadītājs, kā arī mākslas galerijas ,,GALERIJA XX‘‘ vadītājs. Tomas Rudokas rīko personālizstādes, piedalās grupu izstādēs Lietuvā un ārzemēs, ir vietējo mākslinieku izstāžu kurators. Mākslinieks bieži izmanto savu pieredzi plenēriem veltītajos semināros, praksēs un simpozijos, rīko starptautiskus glezniecības plenērus Panevēžā.

Tomas Rudokas savu pašreizējo mākslas dzīves posmu raksturo kā "konkrētību abstrakcijā". Mākslinieks panāk gleznās redzamās izjūtas un noskaņas izmantojot vēsas, spilgtas, tīras krāsas un ģeometriskas formas: trijstūrus, kvadrātus, apļus – senākos pasaules simbolus, kas sava veida ir rakstības pirmsākums. Tieši šajās formās iekodēti atpazīstamie tēli, pilsētas arhitektūras fragmenti vai dažādi etnoloģiskie motīvi. Māksliniekam raksturīga skaidra simetriska domāšana gan daiļradē, gan dzīvē. Gleznotājs raksturo savus darbus kā sarindotas asociatīvos tēlos abstraktās formas, kas gaida atzinību.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Tomasa Rudoka gleznu izstāde “Ģeometriskie stāsti” būs apskatāma līdz 22. oktobrim.

Aicinām visus interesentus novērtēt “ģeometriskos stāstus” un izbaudīt izstādi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā!

 

atpakaļ