+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
Ziņu arhīvs

Barikāžu atceres pasākums Daugavpilī

18.01.2023

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs un Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs 20. janvārī plkst. 15.00 organizē 1991. gada barikāžu atceres pasākumu. Pasākums notiks pie Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra (Nikolaja iela 5).

Šogad aprit 32 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

 

Lai radītu atbilstošu noskaņu, pie Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra (Nikolaja iela 5) tiks degts piemiņas ugunskurs, skanēs Atmodas laika dziesmas, atmiņās dalīsies barikāžu dalībnieki, demonstrēs Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja veidoto īsfilmu un pie siltas tējas varēs atcerēties tā laika notikumus.

atpakaļ