+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
Ziņu arhīvs

Ziemassvētki iemirdzas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

06.12.2022

Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas vienmēr paiet mīlestības, sapņu un brīnuma gaidīšanas gaisotnē. Dāvanas šajā laikā ir kā uzmanības, laipnības un mīlestības apliecinājums. Izstādē “Ziemassvētku apsveikumi un dāvanas” pirmo reizi skatītājiem tiek rādītas fotomākslinieces Aleksandras Čudnovskas fotoatklātnes par Ziemassvētku un Jaungada tēmām. Izstādes atklāšana Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 9. decembrī plkst. 15.00

Tāpat kā pirms gadsimta, arī tagad mēs vēlamies apsveikt un novēlēt vislabāko visiem saviem mīļajiem, arī tiem, kuri šajā laikā neatrodas kopā ar mums. Pastkartes turpina pastāvēt kā vēstījums no mūsu sirds draugiem, paziņām, tuviem cilvēkiem. Svētkus grūti iedomāties bez apsveikuma kartiņām – tās ir īsts Jaungada svētku simbols līdzās Ziemassvētku eglītei, rotājumiem un klātajam galdam.

Izstādē apmeklētāji varēs apskatīt priekšmetus no Aleksandras Čudnovskas ģimenes privātkolekcijas, kas savulaik bija Ziemassvētku un Jaungada dāvanas dažādos mūsu vēstures posmos no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām. Un, protams, izstādē būs arī Ziemassvētku eglīte, kas rotāta ar fotoportretu miniatūrām, fotogrāfijām un mākslinieces īpaši šai izstādei veidotiem Ziemassvētku rotājumiem. Vairāku gadu garumā autore daudz fotografējusi ziemas ainavas un Ziemassvētku dekorācijas, ceļojot pa dažādām pasaules valstīm.

Aleksandra Čudnovska ar savu jauno projektu 2022. gadam “Ziemassvētku apsveikumi un dāvanas” novēl visiem izstādes apmeklētājiem priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu!

Izstāde Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā būs skatāma no 9. decembra līdz 15. janvārim.

atpakaļ