+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
Ziņu arhīvs

Dusetu mākslas galerijas mākslinieku darbu izstāde Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

21.09.2022

 23. septembrī plkst. 16.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta Dusetu mākslas galerijas mākslinieku darbu izstāde, kurā piedalās 16 Dusetu apkaimes mākslinieki, kuri darbojas dažādās mākslas jomās – glezniecībā, tēlniecībā, keramikā, stikla mākslā, kā arī veidojot darbus autortehnikās.

Dusetu mākslinieki jau 25 gadu garumā uztur draudzīgas un profesionālas saites ar Daugavpils reģiona māksliniekiem gan viesojoties ar izstādēm Latvijā un Lietuvā, gan piedaloties plenēros un mākslas izstādēs, gan abu valstu māksliniekiem veidojot personālizstādes Latvijā un Lietuvā. Daudzu gadu garumā Daugavpils mākslinieki piedalījušies Dusetu galerijas rīkotajās Sēļu krasta mākslinieku miniatūru izstādēs. Kopīgās darbošanās pieredze bagātinājusi, tuvinājusi un iedvesmojusi abu reģionu mākslinieku sadarbību un kultūras attīstību.

Dusetu mākslas galerijas mākslinieku darbu izstādē skatāmie darbi atspoguļo šodienas Lietuvas mākslinieku redzējumu, formas un tēmu daudzveidību. Daba kā iedvesmas avots caurvij mākslinieku darbus – no reālistiskiem līdz dziļi stilizētiem motīviem. Mākslinieku grupas ilggadējs vadītājs ir Alvydas Stauskas, kas ar nesavtīgu darbu un enerģiju ir pulcinājis kopā novada māksliniekus, veidojis šīs galerijas tēlu un saturu, iedvesmojis kolēģus radošam darbam, kā arī pats kā mākslinieks piedalījies neskaitāmos mākslas plenēros, izstādēs ar darbiem akvareļtehnikā, eļļas glezniecībā un arī kā atzīts fotogrāfs.

Izstādē piedalās 16 Dusetu apkaimes mākslinieki: Žydrūnas Dainys, Algirdas Gaižauskas,Violeta Gasparaitis, Eglė Lipeikaitė, Rima Leipuvienė, Arvydas Každailis, Remigijus Kriukas, Aurelijus Kovaliovas, Brigita Pučekaitė, Romualdas Pučekas, Mykolas Sauka, Nomeda Saukienė, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Alvydas Stauskas, Indrė Stulgaitė – Kriukienė, Liliana Žutautienė.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Dusetu mākslas galerijas mākslinieku darbu izstāde būs apskatāma no 23. septembra līdz 20. novembrim.

atpakaļ