+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
Ziņu arhīvs

Palīdzēsim mazajai Marijai no Daugavpils

03.12.2020

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina piedalīties sirsnīgajā labdarības akcijā „Eņģeļi pār Latviju”, lai atbalstītu daugavpilieti Mariju un vēl 112 bērnus visā Latvijā, kuri vēlas patstāvīgi spert soļus, izteikt vārdus, priecāties par katru jaunu dienu, būt laimīgi un veseli.

Katru gadu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs rīko labdarības akciju, lai palīdzētu tiem, kuriem visvairāk nepieciešams līdzcilvēku atbalsts. Tā kā ārkārtējās situācijas laikā muzejs apmeklētājiem ir slēgts, šogad Ziemassvētku labdarības akciju nav iespējas īstenot ierastā formātā. Tāpēc Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina ikvienu iesaistīties labdarības akcijā „Eņģeļi pār Latviju”, sniedzot atbalstu daugavpilietei Marijai un vēl 112 bērniem visā Latvijā.

Bērnu Slimnīcas Fonda, TV3 un veikalu tīkla „Rimi” labdarības akcija „Eņģeļi pār Latviju” norisinās jau trīspadsmito reizi. Labdarības akcijā saziedotie līdzekļi tiek izmantoti, lai nodrošinātu tos veselības aprūpes pakalpojumus, medikamentus un palīglīdzekļus, kam valsts kompensācijas netiek piešķirtas pilnā apmērā un kas ir ārpus ģimeņu finansiālajām iespējām.

Šogad viena no sešiem labdarības akcijas „Eņģeļi pār Latviju” vēstnešiem ir četrus gadus jaunā Marija no Daugavpils. Marijai tika konstatēta abu kāju parēze un spina bifida, kam sekoja vairākas ķirurģiskas operācijas un medicīniskas manipulācijas jau pirmajā meitenītes dzīves nedēļā. Marija šobrīd sper pārliecinošus soļus vispārējās garīgās un fiziskās attīstības virzienā. Meitene ir dzīvespriecīga un nosvērta. Marija uzsākusi bērnudārza gaitas, apmeklē visas nodarbības. Tomēr, lai meitene turpinātu attīstīties un uzlabot veselību viņai nepieciešamas kāju ortozes un tām piemēroti ortopēdiskie apavi. Marijas vecāki pastāstīja, ka meitenei augot, ortozes nepieciešams mainīt ik pēc pusotra gada. Tās novērš locītavu deformēšanos palīdz Marijai patstāvīgi pārvietoties. Diemžēl ortožu izmaksas mērāmas vairākos tūkstošos, tāpēc ģimene pēc atbalsta vērsusies pie Bērnu Slimnīcas fonda.

Labdarības akcijas „Eņģeļi pār Latviju” mērķis šogad ir palīdzēt 113 bērniem visā Latvijā, kuru atbalstam nepieciešami 293 248 eiro. Šī gada akcijā palīdzību sagaida 36 bērni ar autismu, 19 bērni ar kustību traucējumiem, 10 bērni ar epilepsiju un 48 bērni, kuriem palīdzība ir nepieciešama ārkārtas situācijās. Ikviens tiek aicināts ziedot līdz pat 2021. gada 31. janvārim akcijas mājaslapā www.engeliparlatviju.lv, ziedojot veikalu „Rimi” ziedojumu kastītēs vai zvanot pa maksas tālruni 900068696 – maksa par zvanu 4,27 eiro.

Arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina nepalikt vienaldzīgiem un atbalstīt mazo daugavpilieti Mariju un citus bērnus Latvijā, kam nepieciešama līdzcilvēku palīdzība.

           
Foto no akcijas „Eņģeļi pār Latviju”

atpakaļ