+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?

Ziņu arhīvs

Aktīva diena Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

12.02.2024

14. februārī aktīva diena mūsu muzejā! Gan maziem, gan lieliem būs iespēja radoši un izzinoši pavadīt savu laiku Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā!

Tikšanās “Sarunas ekspozīcijā” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

09.02.2024

14. februārī, plkst. 14.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks pirmā senioru tikšanās “Sarunas ekspozīcijā”.

Gleznošana Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

9. februārī plkst. 17.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks radoša gleznošanas nodarbība, iedvesmojoties no Birutas Baumanes darbiem.

Radošās brīvdienas pirmklasniekiem muzejā

01.02.2024

No 5. līdz 9. februārim, pirmklasnieku brīvlaikā, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisināsies radošās darbnīcas.  Nodarbības laikā pirmo klašu audzēkņi iepazīsies ar muzeju, uzzinās daudz interesanta par Daugavpili un tās vēsturi, kā arī veidos dažādus rokdarbus.

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

23.01.2024

28. janvārī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radoša gleznošanas nodarbība, iedvesmojoties no Birutas Baumanes darbiem.

Barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts pasākums

12.01.2024

        Barikāžu notikumi Latvijas vēsturē ierakstīti ar dzīvām un patiesām cilvēku emocijām un tautas vienotību, kad bez šaubām un pārdomām visi rīkojās, lai nosargātu tikko atjaunotu Latvijas valsts neatkarību.

Izstāde „ Latgales keramikas stāsti”.

08.01.2024

No 13. janvāra līdz 31. martam Daugavpils Māla mākslas centra izstāžu zālē būs apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale” izstāde „Latgales keramikas stāsti”, kurā apkopoti studijas labākie darbi.

Priecīgus svētkus!

21.12.2023

Lai stipra ticība labajam pasaulē, lai ik katrā mājā ienāk Ziemassvētku gaišums, sirdsmiers un prieks!

Priecīgus svētkus!

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja darba laiks svētku laikā

20.12.2023


Bērnu radošās nodarbības ziemas brīvlaikā Daugavpils Māla mākslas centrā!

20.12.2023

Ziemas brīvdienās Daugavpils Māla mākslas centrs (18.novembra iela 8) aicina skolas audzēkņus apmeklēt radošās nodarbības. Būs iespēja radoši darboties un jautri pavadīt laiku!

Ziemas brīvlaika darbnīcas Daugavpils muzejā

20.12.2023

No 3. līdz 5. janvārim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz nodarbībām skolēnu brīvlaikā. Pavadi ziemas brīvlaiku ne tikai jautri, bet arī pamācoši un radoši.

Izstāde-tirdziņš "Stipri kopā" Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

13.12.2023

 16. decembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 aicinām apmeklēt izstādi-tirdziņu "Stipri kopā" Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Rīgas ielā 8.

Tirdziņā savus izstrādājumus un rokdarbus iegādāties piedāvās Ukrainas mākslinieki un amatnieki, kuri šobrīd dzīvo Latvijā. Apmeklētājus gaidīs īpaša svētku un kopābūšanas atmosfēra. Nāc ciemos un dalies svētku priekā! Gaidīsim gan lielus, gan mazus!

Pasākums notiek Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem” projekta “STIPRI KOPĀ-2. СИЛЬНІ РАЗОМ-2”, ID Nr.2023.LV/UKR_KO/2/18 [
1], ietvaros. Par tā saturu atbild Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība  “Intelekta parks”. Pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana.

Izstāde-tirdziņš "Stipri kopā" Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

13.12.2023

 16. decembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 aicinām apmeklēt
izstādi-tirdziņu "Stipri kopā" Daugavpils Novadpētniecības un
mākslas muzejā, Rīgas ielā 8.

Tirdziņā savus izstrādājumus un rokdarbus iegādāties piedāvās
Ukrainas mākslinieki un amatnieki, kuri šobrīd dzīvo Latvijā.

Apmeklētājus gaidīs īpaša svētku un kopābūšanas atmosfēra.

Nāc ciemos un dalies svētku priekā! Gaidīsim gan lielus, gan mazus!

Pasākums notiek Latvijas valsts budžeta finansētās programmas
“Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas
civiliedzīvotājiem” projekta “STIPRI KOPĀ-2. СИЛЬНІ
РАЗОМ-2”, ID Nr.2023.LV/UKR_KO/2/18 [1], ietvaros. Par tā saturu
atbild Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un
zinātnes komunikācijas biedrība  “Intelekta parks”. Pasākuma
laikā notiks fotografēšana un filmēšana.

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

13.12.2023

17. decembrī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošā darbnīca, kuras laikā bērniem un vecākiem būs iespēja apskatīt eglīšu rotājumus un atklātnes no muzeja krājuma un izveidot pašiem savus.

"Pasaku mežs" muzeja pagalmā

08.12.2023

Dodies pastaigā pa skaisti izrotāto Daugavpili un pievieno savam maršrutam arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmu  (Rīgas ielā 8), kur ziemas un svētku noskaņu varēsiet baudīt “Pasaku mežā”.

Projekts „Grāmatas “Daugavpils mākslinieki” sagatavošanas otrais posms” ir noslēdzies.

30.11.2023


Ziemassvētku radošās darbnīcas Daugavpils muzejā!

28.11.2023

No 4. līdz 13. decembrim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz radošām darbnīcām. Radīsim burvīgus dekorus, ļausim Ziemassvētku noskaņai ienākt mūsu mājā un sirdī!

Valdai Mežbārdei pasniegts pašvaldības apbalvojums “Mūža ieguldījums”

24.11.2023


2023. gada 27. novembrī plks. 11.30 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks tikšanās ar Latvijas Restauratoru biedrības biedriem

23.11.2023

Restaurācijas profesionāļi – Latvijas Kara muzeja tekstiliju restauratore, vecmeistare Indra Saulesleja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas papīra restauratore, meistare Dace Dubrovska, mēbeļu restaurators Aigars Pilenieks, MA Restaurācijas katedras vadītāja, meistare, stājglezniecības restauratore Dace Pāže un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Restaurācijas departamenta ķīmiķe Indra Tuņa, kuri dalīsies ar restaurācijas pieredzi un sniegs konsultācijas par muzeju priekšmetu glabāšanu.

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

22.11.2023

26. novembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošā darbnīca, kurā katram apmeklētājam būs iespēja izveidot savu ziemas putnu.

Muzeja darba laiks svētkos

15.11.2023


Tikšanās ar TLMS “Latgale” vadītāju Liliju Zeiļi

15.11.2023

     16. novembrī plkst. 15.00 Daugavpils Māla mākslas centrā notiks tikšanās saruna ar meistari, podnieci, keramiķi un mākslinieci Liliju Zeiļi. Savā dzimšanas dienā meistare pastāstīs par keramikas noslēpumiem un dalīsies ar radošās darbības pieredzi.

     Lilija Zeiļa dzimusi Daugavpilī 1958. gadā. Savu radošo ceļu Lilija Zeiļa uzsāka           1975. gadā, iestājoties Rēzeknes lietišķās mākslas skolā. 1980. gadu sākumā, pēc skolas absolvēšanas, Lilija kļuva par Daugavpils keramiķu grupas biedri. 1986. gadā māksliniece ieguva Tautas daiļamata meistara goda nosaukumu. Kopš 1996. gada pilda Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale” vadītājas pienākumus.

     Pašlaik Lilija Zeiļa aktīvi piedalās grupu izstādēs un starptautiskos keramikas mākslas simpozijos, kur dalās pieredzē ar dažādu valstu māksliniekiem, organizē personālizstādes. Pēdējo piecu gadu laikā māksliniece atklāja sešas personālizstādes, viena no tām izstāde “Mežā” Rīgā. Mākslinieces plastiski veidotajiem keramikas objektiem ir izteiksmīgi locījumi un dabas faktūru rotājumi, kurus paspilgtina plūstoši, toņkārtās melnpelēki, zilgani un sarkanīgi zemglazūru un glazūru gleznojumi, veidojot dziļas, teju vai trīsdimensionālas dabas ainavas ar poētisku noskaņu.

     “Keramika – darbošanās ar un ap mālu – ir dzīvesveids, jo tai ir pakļauts ik mirklis. Esmu laimīga, ka man ir izdevies atrast savu mūža darbu. Man paveicās – ne ar ko citu nekad neesmu gribējusi nodarboties,” stāsta Lilija Zeiļa.

Papildu informācija:

DMMC, 18.novembra iela 8

Nellija Dzalba

t.28210412

DAUGAVPILĪ NOTIKS ZINĀTNISKĀ KONFERENCE “LATGALES MĀKSLA”

14.11.2023

22. novembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks zinātniskā konference “Latgales māksla”. Konference tiek rīkota Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienas un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja 85 gadu jubilejas svinēšanas ietvaros.
 
Konferences referātu tēmas orientētas uz iespēju izzināt mākslas izpausmes Latgalē no 20. gadsimta 30. gadiem līdz mūsdienām. Konferences tematika piedāvā iespēju izvērtēt Latgales mākslas veidošanās un attīstības ceļus no lokālās vides skatu punkta. Muzeju nozares, kultūras un mākslas jomas speciālisti sniegs padziļinātu ieskatu Latgales kultūras mantojumā, analizējot šī perioda mākslas daudzveidību, dzīves izjūtu, politiskās situācijas ietekmes un radošus eksperimentus.

Konferencē paredzēts Rotko muzeja Pētniecības departamenta vadītājas Valentīnas Slavkovskas priekšlasījums par gleznotāju, Latvijas senvēstures, folkloras un tautas mākslas vācēju un pētnieku, Valsts vēstures muzeja Daugavpils nodaļas dibinātāju un vadītāju, pedagogu Oskaru Kalēju.
Latgales Kultūrvēstures muzeja Pētniecības un izglītojošā darba nodaļas vadītājs – speciālists kultūrvēstures jautājumos Vladislavs Malahovskis sniegs priekšlasījumu par  Latgales māksliniekiem ASV pēc Otrā pasaules kara: Jāni Gorsvānu un Kazimiru Lauru.

Savukārt Ludzas Novadpētniecības muzeja vadītāja Milāna Bule sniegs ieskatu mākslinieka no Ludzas Pāvela Kravcova profesionālajā darbībā.

Ar Latgalē dzimušas mākslinieces Izabellas Krolles dzīvesstāstu konferences dalībniekus iepazīstinās Rotko muzeja Krājuma departamenta vadītāja Zane Melāne.

Konferencē ar priekšlasījumiem par tēmu “Mākslas apskats vietējā perspektīvā – vietējais mākslinieks, auditorija un mākslas vēsture: topošās grāmatas “Daugavpils mākslinieki” piemērs” uzstāsies Rīgas Stradiņa Universitātes Asoc. prof. Ilva Skulte, Latvijas Mākslas akadēmijas docente Aiga Dzalbe, Rotko muzeja Izglītības programmu kuratore, māksliniece Mairita Folkmane.

Konferences
programma.

Uz konferenci tiek aicināts ikviens interesents, kurš vēlas padziļināti iepazīt Latgales mākslas vēsturi un mūsdienu aktualitātes.

Konferences norises vieta – Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāle, Rīgas ielā 8. Konferences sākums – plkst. 11.00. Publicitātes vajadzībām pasākumā tiks fotografēts/filmēts.

Pieteikties konferencei iespējams līdz 21. novembrim,
aizpildot reģistrācijas anketu.

Projekts tiek realizēts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un biedrības “Latgales reģiona attīstības aģentūra” finansiālu atbalstu.


Papildu informācija:

projekta vadītāja,
Rotko muzeja Pētniecības departamenta vadītāja Valentīna Slavkovska
t. 26598639
valentina.slavkovska@daugavpils.lv 

Birutas Baumanes gleznu izstāde “Dzīves alkas”

13.11.2023

2023. gada 15. novembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (DNMM) atklās Birutas Baumanes gleznu izstādi “Dzīves alkas”.

Biruta Baumane (1922–2017) dzimusi Kalnamuižā Tērvetē skolotāju ģimenē. Skolas gaitas uzsākusi Tērvetes pamatskolā, pēc tam mācījās Jelgavas ģimnāzijā. Skolas gados viņa aizrāvusies ar zīmēšanu, zīmējusi ainavas. Pēc ģimnāzijas absolvēšanas 1940. gadā. B. Baumane stājās Mākslas akadēmijā, bet, nenokārtojot  iestājeksāmenus, nolemj apmeklēt Romana Sutas mākslas studiju Rīgā. Zīmēšanas nodarbības B. Baumane apmeklē gadu, un tas atstāj uz viņu lielu iespaidu. “Tā ir mana iepazīšanās ar mākslas pasauli, un ļoti laimīgi, ka tas ir Romans Suta, kas mani tur ievada, – viņš  parāda īsto ceļu uz to. Iedod sajēgu, kas tā glezniecība tāda ir, paver skatu uz tās suverēno, brīvo pasauli, kurā katru neielaiž.”

1941. gadā B. Baumane iestājās Mākslas akadēmijā un tiek uzņemta otrajā kursā Glezniecības nodaļā. Viņas pasniedzēji ir Valdemārs Tone, Ģederts Eliass, Jānis Liepiņš u.c. 1948. gadā viņa absolvē Mākslas akadēmiju. Pēckara periods Latvijas mākslai ir smags un grūts – vienīgais atļautais mākslas žanrs ir sociālistiskais reālisms, kas ierobežoja ikviena mākslinieka radošo izpausmi.

Birutas Baumanes mākslas darbiem ir vērojamas spilgtas socreālisma iezīmes. Darbi aptver visu viņai nozīmīgāko tematiku – ainavas, ostas, portreti, akti, svētki, klusās dabas, lauku pirtis, cirks. 1960. gados pēc kāzu apmeklējuma Latgalē, Biruti Baumanei nav sveša arī Latgales tematika. Šo kāzu svinēšanas sajūsmu viņa atspoguļo darbu ciklā par Latgali.

Gleznotāja Biruta Baumane izstādēs piedalās kopš 1956. gada, un Latvijas Mākslinieku savienības biedre ir kopš 1959. gada. Pirmā personālizstāde 1966. gadā Mākslinieku namā Rīgā. Mākslinieces gleznas atrodas daudzu valstu muzejos un privātkolekcijās. Par mūža ieguldījumu latviešu glezniecībā izcilā latviešu gleznotāja apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Izstāde apskatāma līdz 2024. gada 19. februārim.


Avots: Biruta Baumane: glezniecība /[sast. un teksta autore Anda Treija]. Rīga: Galerija “Daugava”, 2010 (Jelgavas tipogrāfija)

Izstāde “Māla gravitācija”, veltījums keramiķa Staņislava Vilcāna 105.jubilejai

03.11.2023

Šogad apritējuši 105 gadi kopš pasaulē nāca izcilais keramiķis Staņislavs Vilcāns. Aktualizējot S. Vilcāna jubileju un viņa nozīmīgo devumu Latgales keramikas tradīciju saglabāšanā, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina baudīt izstādi “Māla gravitācija”, kuras atklāšana notiks 8. novembrī plkst. 15.00.

Ceļojoša izstāde “Tad un tagad: Latvijas Republikas Zemessardzei – 30”

27.10.2023

Sadarbībā ar Zemessardzes 34. kājnieku bataljonu no 1. līdz 9. novembrim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā varēs apskatīt ceļojošo izstādi par Latvijas Zemessardzes vēsturi “Tad un tagad: Latvijas Republikas Zemessardzei  – 30.” Tas ir informatīvs uzskates līdzeklis par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku vienību, ietverot informāciju gan par ekipējuma, bruņojuma, formas tērpu izmaiņām laika gaitā, gan par Zemessardzes uzdevumiem un struktūru.  Izstādes autors: Latvijas Kara muzeja Ekspozīciju un izstāžu nodaļa.

Izstādi muzeja pagalmā var apskatīties bez maksas

Daugavpilī devīto reizi notiks Lāčplēša dienas Lāpu gājiens

26.10.2023

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Daugavpilī jau devīto reizi notiks Lāpu gājiens, kurā piedalīties aicināti gan Daugavpils iedzīvotāji, gan pilsētas viesi.  Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Vienības nams, kā arī citas Daugavpils pašvaldības iestādes aicina pavadīt novembri patriotiskās noskaņās, apmeklējot plašo Valsts svētku pasākumu programmu Latvijas otrajā lielākajā pilsētā.

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

24.10.2023

29. oktobrī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks ekskursija, kuras laikā bērniem un vecākiem būs iespēja iepazīt izstādi “Laiks” ar dažādiem 19. un 20. gadsimta pulksteņiem un kalendāriem no Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma kolekcijām, un radošā darbnīca.

ELGAS GRĪNVALDES IZSTĀDE-PROJEKTS “LIELĀS VĒRTĪBAS MAZĀ LAUKĀ 20X20”.

18.10.2023

No 7.oktobra Daugavpils Māla mākslas centrā skatāma Elgas Grīnvaldes izstāde “Lielās vērtības mazā laukā 20x20”.

Rudens brīvdienās no 25. līdz 27. oktobrim Daugavpils Māla mākslas centrs aicina skolas audzēkņus apmeklēt keramikas nodarbības. Būs iespēja radoši darboties un jautri pavadīt laiku.

Pavadi skolēnu rudens brīvlaiku Daugavpils muzejā!

17.10.2023

No 23. līdz 27. oktobrim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz nodarbībām skolēnu brīvlaikā. Pavadi rudens brīvlaiku ne tikai jautri, bet arī pamācoši un radoši.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs un Daugavpils Māla mākslas centrs sveic Starptautiskajā Senioru dienā!

28.09.2023

Ik gadu 1.oktobrī tiek svinēta Starptautiskā Senioru diena, kuras laikā senioriem velta īpašu uzmanību. Arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs un Daugavpils Māla mākslas centrs ir sarūpējuši nelielu dāvanu visiem pensionāriem, kas šajā dienā vēlēsies apmeklēt muzeja un centra ekspozīcijas. 1.oktobrī, uzrādot pensionāra apliecību, visi seniori varēs apmeklēt Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju un Daugavpils Māla mākslas centru pilnīgi bez maksas!
Muzeja darba laiks 1.oktobrī – no plkst.10.00 līdz plkst.16.00
Māla centra – no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00
Uz tikšanos muzejā!

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

20.09.2023

24. septembrī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošā nodarbība, veltīta rudens saulgriežu - Miķeļdienas sagaidīšanai.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina svinēt svētkus kopā

14.09.2023

Sestdien, 16. septembrī plkst. 19.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs Rīgas ielas svētku ietvaros aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus apmeklēt  mākslinieču apvienības V.I.V.A. izstādi “Mākslas garša”.

Tēva diena Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

06.09.2023

Svētdien 10. septembrī, plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina ģimenes uz īpašām Tēva dienai veltītām aktivitātēm, kuru laikā būs iespēja radoši un aktīvi pavadīt laiku!

Informatīvā izstāde “Bendžamins Ginzburgs – roiboša tējas karalis”

05.09.2023

 No 8. septembra līdz 15. oktobrim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā būs skatāma informatīvā izstāde “Bendžamins Ginzburgs – roiboša tējas karalis”. Izstādes atklāšana 8. septembrī plkst. 15.00

Zinību dienas piedāvājums skolēniem

31.08.2023

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs un Māla mākslas centrs sveic visus skolēnus un skolotājus Zinību dienā! Par godu šiem svētkiem 1.septembrī, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, skolēniem muzeja ekspozīciju un Māla mākslas centra apskate ir pilnīgi bez maksas! 

Pavadi vasaras brīvlaiku Daugavpils muzejā!

08.08.2023

No 9. līdz 11. augustam Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina skolēnus apmeklēt nodarbības, kuras veltītas dažādām vasaras tēmām.

Pavadi brīvlaiku ne tikai jautri, bet arī pamācoši un radoši, visi darbam nepieciešamie materiāli būs nodrošināti.

9.08. pl. 14:00 – Akvareļu pasaules burvība (3.00 Eur)

10.08. pl. 14:00 – Taurenis (3,00 Eur)

11.08. pl. 14:00 – Marmorēšanas tehnika (3,00 Eur)

Pieteikties muzeja nodarbībām, zvanot pa tālruni: 20203713. Vietu skaits ierobežots.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana/filmēšana, publicitātes vajadzībām. Uz tikšanos muzejā!

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

08.08.2023

13. augustā plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks kolāžas veidošanas darbnīca. Tā ir vienreizēja iespēja ģimenei ar bērniem radoši pavadīt laiku un izveidot vasaras noskaņas kolāžu par jūras tēmu.

Gleznu izstāde “Mākslas garša” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

31.07.2023

4. augustā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālē tiks atklāta gleznotāju apvienības V.I.V.A. dalībnieču – Vēsmas Ušpeles, Ilzes Griezānes, Vijas Stupānes un Agras Ritiņas gleznu izstāde “Mākslas garša”.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina Latgales muzeju kolēģus piedalīties DNMM rīkotajā konferencē “Latgales māksla”!

26.07.2023

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina Latgales muzeju kolēģus piedalīties DNMM rīkotajā konferencē “Latgales māksla”! Papildu informācija Konferences nolikumā. Konference tiek rīkota ar VKKF mērķprogrammas "Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma" projektu konkursā atbalstītās Latgales kultūras programmas 2023 reģionālo kultūras projektu atbalstu.“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

26.07.2023

30. jūlijā plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošā nodarbība, kuras laikā bērniem un vecākiem būs iespēja iepazīties ar marmorēšanas tehniku.

Tomasa Rudoka personālizstāde “Ģeometriskie stāsti” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

07.07.2023

 12. jūlijā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta Panevēžas mākslinieka Tomasa Rudoka personālizstāde “Ģeometriskie stāsti”, kurā no ģeometriskām figūrām veidotā cilvēka un apkārtējās vides smalkā saikne aicina apmeklētājus uz iekšējo meklējumu ceļojumu.

Jolantas Ābeles gleznu izstāde "PIESKĀRIENS"

05.07.2023

No 7. jūlija Daugavpils Māla mākslas centrā skatāma mākslinieces Jolantas Ābeles gleznu izstāde "Pieskāriens".

J. Ābeles mākslinieciskajai izpausmei raksturīga daudzpusība un uzmundrinoša krāsainība. Gleznotāja īpaši pievērsusies ainavām, klusajai dabai un portretiem.

        “Pieskāriens audeklam, kas maina izpratni par lietām, mijiedarbība starp krāsām, kas rada brīnumu. Izdzīvot dzīves notikumus un sajūtas – gleznojot. Dotā iespēja caur radošo darbību transformēt notikumus palīdz sekot tam, kam tu tici, un tam, kas tev rada gandarījumu,” stāsta māksliniece.

        Jolanta Ābele dzimusi Jēkabpilī. Absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu, kam sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē (1994–1998), 2008. gadā Daugavpils Universitātē tika iegūts maģistra grāds vizuāli plastiskajās mākslās, 2011. gadā iegūta dizaina pedagoga kvalifikācija Latvijas Mākslas akadēmijā. No 2011. gada Latvijas mākslinieku savienības biedrs. No 2001. gada radošās apvienības “Alla Prima” priekšsēdētāja, kā arī Radošās studijas “Mākslas dārzs” vadītāja. Māksliniece organizējusi un vadījusi vairākus mākslas plenērus un meistarklases gan studijas dalībniecēm, gan interesentiem, kas vēlas apgūt glezniecību un radoši izpausties. Izstādēs un radošos mākslas projektos māksliniece piedalās no 1987. gada.

Izstāde apmeklētājiem būs atvērta līdz 2023.gada 1.oktobrim, no trešdienas līdz sestdienai pl.12:00 -18:00 un svētdienās  pl.12:00 - 16:00.

Laipni gaidīti Daugavpils Māla mākslas centrā 7.jūlijā izstādes atklāšanas pasākumā plkst.16:00!

DARBA LAIKS VISPĀRĒJO LATVIEŠU DZIESMU UN DEJU SVĒTKU BRĪVDIENĀS

04.07.2023

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

21.06.2023

25. jūnijā no plkst. 13.00 līdz 16.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs “Ģimenes dienas” ietvaros aicina ģimenes ar bērniem piedalīties kvestā-viktorīnā “Atrodi transportlīdzekļus muzeja ekspozīcijā”.

DNMM un DMMC darba laiki Līgo svētku dienās

20.06.2023

DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECIBAS UN MĀKSLAS MUZEJS

22.jūnijā  no  10.00 - 17.00
23.jūnijā – brīvdiena
24.jūnijā – brīvdiena
25.jūnijā – no  10.00 - 16.00


DAUGAVPILS MĀLA MĀKSLAS CENTRS

22.jūnijā no 12.00 – 17.00
23.jūnijā – brīvdiena
24.jūnijā – brīvdiena
25.jūnijā – no  12.00 - 16.00

Lietuvas Nacionālā muzeja izstāde “Lingbi cirvis: 13 000 gadu garantija”

20.06.2023

 Biržu rajona Parupes ciemā nejauši uzietais cirvis acumirklī kļuva par senāko pašlaik zināmo un datēto arheoloģisko atradumu Lietuvā. Lietuvas senākajam cirvim – 13 tūkstoši gadu. Zinātnieki apgalvo, ka tik seni raga izstrādājumi parasti iet bojā, tāpēc brīnums ir gan tas, kas šis rīks tomēr saglabājies, gan arī tas, ka šis cirvis pēc nejaušu notikumu virknes ir nokļuvis muzejā.

Daugavpils muzejs aicina darbā

14.06.2023

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde „Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs” aicina darbā galveno muzeja speciālistu - datorspeciālistu (profesijas kods: 2522 01 - datorsistēmu un datortīklu administrators) uz nenoteiktu laiku ar algu 910.00 EUR.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Daugavpilī

08.06.2023

Trešdien, 14. jūnijā plkst. 11.00 Andreja Pumpura skvērā pie piemiņas akmens “Nevainīgajiem sarkanā terora upuriem” notiks komunistiskā genocīda upuriem veltīts piemiņas brīdis. Pasākumu ik gadu organizē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības dome, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde Kultūras pārvalde, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde Vienības nams un Daugavpils politiski represēto klubs.

Daugavpils muzejs aicina darbā galveno grāmatvedi

08.06.2023

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde „Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs” aicina darbā galveno grāmatvedi (profesijas kods: 2411 01) uz nenoteiktu laiku ar algu 1120.00 EUR.
SVEICAM DAUGAVPILS PILSĒTAS SVĒTKOS!

02.06.2023

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sveic Daugavpils pilsētas svētkos!
 2. jūnijā daugavpiliešus un pilsētas viesus aicinām apmeklēt muzeja izstāžu un ekspozīciju zāles bezmaksas.
Savukārt, 3. jūnijā no plkst. 10.00-14.00 muzeja pagalmā darbosies TLMS "Klūga" un apmeklētājiem piedāvās iespēju apskatīt pinumus dažādās tehnikās.

Svinēsim Daugavpils pilsētas svētkus kopā!

18. MAIJS – STARPTAUTISKĀ MUZEJU DIENA!

17.05.2023

Starptautiskā Muzeju diena ir tradīcija, ko Starptautiskā Muzeju padome (ICOM) uzsāka 1977. gadā. Latvijas muzejos šos profesionālos svētkus svin kopš 1978. gada. 

Izstāde “Laiks” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

03.05.2023

10. maijā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde “Laiks”, kurā eksponēti dažādi 19. un 20. gadsimta pulksteņi un kalendāri no Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma kolekcijām.

Mātes diena Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

02.05.2023

Svētdien, 7. maijā, plkst. 12.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina ģimenes uz īpašām Mātes dienai veltītām aktivitātēm, kuru laikā būs iespēja radoši un izzinoši pavadīt laiku!

“Muzeju nakts 2023” Daugavpilī

02.05.2023

Šogad Muzeju naktij dota tēma "Radīšana," ietverot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu – dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan prasmju iepazīšanu un apgūšanu. Tēma sasaucas kā ar Starptautiskās Muzeju dienas tematiku "Muzeji, ilgtspēja un labbūtība”, tā arī ar 2023. gadu kā Eiropas prasmju gadu.

Muzeju nakts burvību Daugavpilī aicinās baudīt 13 tūrisma objekti, izglītības iestādes un biedrības. Interesentiem bezmaksas pasākumos būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, baudīt mūziku un mākslu, ļauties naksnīgām pastaigām un izmantot citus “Muzeju nakts” īpašos piedāvājumus.
Muzeja nakts karte: karte.pdf

DNMM un DMMC darba laiki maija svētku dienās

27.04.2023

DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJA DARBA LAIKS SVĒTKU DIENĀS:

30.04. - 10.00 - 15.00
01.05. - brīvdiena
02.05. - 10.00 - 18.00
03.05. - 10.00 - 17.00
04.05. - brīvdiena
05.05. - 10.00 - 18.00

DAUGAVPILS MĀLA MĀKSLAS CENTRA DARBA LAIKS SVĒTKU DIENĀS:

30.04. - 12.00 - 15.00
01.05. - brīvdiena
02.05. - brīvdiena
03.05. -
12.00 - 17.00
04.05. - brīvdiena
05.05. - 12.00 - 18.00

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

26.04.2023

30. aprīlī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošā darbnīca “Taurenis”. Tā būs vienreizēja iespēja ģimenēm ar bērniem radoši pavadīt laiku un apmeklēt muzeja izstāžu un ekspozīciju zāles.

Izstāde "Rotko pavasaris"

24.04.2023

Svinot Daugavpils Marka Rotko mākslas centra 10 gadu jubileju, 26. aprīlī, plkst. 16.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Rīgas ielā 8 tiks atklāta Rotko centra kolekcijas izstāde “Rotko pavasaris”.

Mākslas dienas Daugavpilī 52. reizi ir klāt!

18.04.2023

Daugavpils mākslinieku darbu gaidītākā gada izstāde “Mākslas dienas 2023” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā šogad norisināsies laikā no 21.04.- 12.07. 2023., izstādes atklāšana 21. aprīlī plkst. 15.00.

Piemiņas pasākums Otrā pasaules karā kritušo vācu karavīru piemiņas vietā

17.04.2023

Otrā pasaules kara vācu karavīru kapsētā, kurā apbedīti aptuveni 3000 kritušie karavīri, piektdien, 21. aprīlī plkst. 10.00 notiks kritušo karavīru piemiņas pasākums, kuru apmeklēs viesi no Vācijas – Obermenzingeres Ģimnāzijas Jauniešu orķestris.

Mākslinieku un amatnieku izstāde "Radošā komunikācija"

11.04.2023

No 14. aprīļa līdz 30. jūnijam Daugavpils Māla mākslas centrā skatāma mākslinieku un amatnieku izstāde "Radošā komunikācija".

Izstāde ir sava veida radošo nozaru tikšanās, atklājot autoru izaugsmi, jaunradi un mūsu reģiona radošo potenciālu. Tā aicina māksliniekus, amatniekus un skatītājus uz komunikāciju, lai novērtētu un parunātu par vizuālo un lietišķo mākslu, kultūras mantojumu un daudz ko citu.

Profesionālie mākslinieki, tautas mākslas un amatu meistari radījuši ekspozīciju, kurā savijas dažādas tehnikas – keramika, tekstīlijas, glezniecība, grafika, adījumi, pinumi. Autorus vieno vieta, laiks un vērtības, neskatoties uz katra indivīda redzējumu un atšķirībām. Katrs sastopas ar iedvesmas avotu un ideju meklēšanu, kā arī estētisko vērtību izpausmēm profesionālajā darbībā.

Ikviens izstādes apmeklētājs aicināts ielūkoties atšķirīgās, bet tajā pašā laikā vienojošās radošajās jomās.

Izstāde pieejama apmeklētājiem no trešdienas līdz sestdienai no pl.12:00 līdz 18:00 un svētdienās no pl.12:00 līdz 16:00.

Laipni gaidīti Daugavpils Māla mākslas centrā (18.novembra iela 8)!