Interaktīvās programmas
“Kārlis Mudelis – Latgales ainavists”
Uzsverot Kārļa Mudeļa talantu un devumu Latvijas ainavu glezniecībā, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma māksliniekam veltītā izstāde “Latgales ainavists”. Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam izveidots Kārļa Mudeļa glezniecības izstādei veltīts katalogs. Savukārt, lai ieinteresētu un izglītotu jaunāko paaudzi muzeja mākslas nodaļas speciālisti sākumskolas klašu skolēnus aicina apmeklēt interaktīvo programmu “Kārlis Mudelis – Latgales ainavists”. Apmeklējot programmu, skolēniem tiek piedāvāts iepazīt Kārļa Mudeļa biogrāfiju, daiļradi un mākslas darbus, redzēt autentiskus muzeja krājuma priekšmetus, veidot savus vizuālos mākslas darbus.
- Pa senā cilvēka pēdām
- Viduslaiku bruņinieki un Dinaburgas pils
- Atver savu logu krāsu pasaulē
- Iepazīsim Latgales keramiku
- Atklātnes pasaule
- No tējas dzeršanas vēstures
- Senā skola
- Es esmu tekstildizaineris!
Pa senā cilvēka pēdām
Apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties Daugavpils novada aizvēsturē, iepazīties ar mūsu senču dzīvi un 10 tūkstošus gadu veciem priekšmetiem: kaula, raga darbarīkiem un bronzas rotaslietām, kā arī pieskarties arheoloģiskajām senlietām.
Viduslaiku bruņinieki un Dinaburgas pils
Tas ir aizraujošs ceļojums pagātnē, kas stāsta par krustnešu karagājieniem, bruņojumu, ieročiem, neieņemamo piļu celtniecību. Piedaloties bruņinieku iesvētīšanas ceremonijā, skolēni varēs iejusties bruņinieku lomā.
Atver savu logu krāsu pasaulē
Iepazīsim Latgales keramiku
Nodarbība notiek tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale” darbnīcā, kur keramiķi stāsta par Latgales keramikas vēsturi un tradīcijām un piedāvā pārbaudīt savas prasmes māla priekšmetu veidošanā.
Nodarbības ilgums: 40 – 60 min.
Pieteikties pa tālruni: 26448088.Atklātnes pasaule
Programmas laikā ir iespēja iepazīties ar atklātnēm kā vērtīgām dokumentālām liecībām, papildināt savas zināšanas par pilsētas vēsturi, ceļot pa 20.gs. sākuma Daugavpils ielām un izveidot savu atklātni.
Nodarbības ilgums: 1 – 1.5 h.
Pieteikties pa tālruni: 654-24155.No tējas dzeršanas vēstures
Interaktīvās programmas laikā skolēni uzzinās par tējas, par tējas trauku rašanās vēsturi, varēs apskatīt ar muzeja krājuma patvāru kolekciju un iepazīties ar šīs iekārtas darbības principiem.
Mīklas, spēles, viktorīnas, dažādi uzdevumi… Un nobeigumā bērni varēs izbaudīt garšīgo tēju draudzīgā, omulīgā vidē.Senā skola
Programmas laikā skolēnus iepazīstina ar to, kā bērni mācījās skolā XIX gadsimtā un XX gadsimta pirmajā pusē. Programmas laikā skolēni papildina zināšanās par skolu vēsturi Daugavpilī (Dinaburgā, Dvinskā), pētot dažādu gadsimtu izglītības dokumentus (liecības, atestātus, dienasgrāmatas, uzslavas rakstus), kā arī iepazīstas ar mācību grāmatu vēsturi, īpašu uzmanību veltot vienai no pirmajām latviešu ābecēm – Vecā Stendera sastādītajai „Bildu ābicei”.
Izmantojot muzeja krājuma mācību grāmatas, skolēniem rotaļu veidā tiek piedāvāti dažādiem vēstures periodiem raksturīgi uzdevumi: lasīšana vecajā drukā, glītrakstīšana, aritmētika, zīmēšana. Uzdevumu veikšanai bērni lieto vēstures periodam atbilstošus rakstāmpiederumus: tinti, spalvaskātus, ogles.
Programma domāta 2. – 6. klases skolēniem.
Es esmu tekstildizaineris
Programmas laikā skolēni iepazīstās ar dažādu paaudžu mākslinieku radošo tekstilmākslas darbu devumu plašākā laika periodā, kā arī ar mūsdienu tekstilmākslas virzieniem. Skolēniem ir iespēja arī pašiem veidot savu vizuālās mākslas darbu atbilstoši mākslas veida paraugiem, apgūt un attīstīt praktiskās iemaņas un radošumu.