+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Ekspozīcijas un izstādes

Pastāvīgā ekspozīcija “Daugavpils novada kultūrvēsture” piedāvā doties aizraujošā ceļojumā pagātnē un sniedz ieskatu novada vēsturē sākot ar 9.g.t.p.m.ē. līdz 1991. g. Izvietota 5 zālēs, tā iepazīstina ar Daugavpils attīstību kultūrvēsturisko procesu kontekstā, pievēršot uzmanību novada specifiskajām īpatnībām. Šajā ekspozīcijā arī ir iekļauta multimediju programma “Daugavpils. Latgale. Latvija”, kura dod iespēju veikt virtuālo pastaigu pa Daugavpils vēsturisko centru starpkaru periodā.

Pastāvīgā ekspozīcija “Daugavpils novada daba” iepazīstina ar novadam raksturīgākajiem biotopiem un papildina kultūrvēstures ekspozīciju, veidojot vienotu priekšstatu par Daugavpils reģionu.

Izstādē “Ceļš uz dievnamu” tiek parādīti kultūras mantojuma pieminekļi, kuri raksturo kristīgās konfesijas Daugavpilī – katoļticību, vecticību, pareizticību un luterticību.

Izstādē “Nauda ar Latvijas dvēseli. Lats” ir apskatāmas vairāk nekā 300 naudaszīmes, kuras dažādos gados laidusi apgrozībā Latvijas Banka.

Izstāde “Pagātnes reveranss” attēlo 19.gs. beigu – 20.gs. sākuma viesistabas interjeru ar jūgendstila elementiem.

Mākslinieka Leonīda Baulina galerijā tiek eksponētas gleznas un grafikas, kuras raksturo autora dažādos daiļrades virzienus, unikālo rokrakstu, parādot viņu kā lielisku kolorīta, formas un līnijas meistaru.

Pjotra Hudobčenoka darbu izstāde “Daugavpils stāsti” ir 20.gs. sākumā Daugavpils fotogrāfijās balstīti meistara veidoti pārsteidzošie telpiski sižeti.

Šīs muzeja ekspozīcijas, pastāvīgas izstādes un arī vairākas citas mainīgas izstādes sagaida apmeklētājus, nodrošinot krājuma pieejamību visiem interesentiem, sekmējot kultūrvēsturiskā mantojuma un mūsdienu pieredzes apzināšanu un veicinot sabiedrības interesi un izpratni par mūsu pilsētu.Dalīties ar ziņu: