+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Jaunie kulturologi sadarbībā ar DNMM orientējās pilsētas kultūrvidē

15.aprīlī sešu Daugavpils skolu vidusskolēni pulcējās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, lai piedalītos pilsētas konkursā kulturoloģijā. Pēc vēsturiskā stāstījuma noklausīšanās muzejā jaunie kultorologi devās pilsētas ielās, lai izstaigātu  Daugavpils kultūrvēstures labirintus. Noslēgumā sekoja aizraujoša ekskursija uz Sanktpēterburgas vaska figūru muzeja izstādi „No Karlsona līdz Avataram”. Konkursa uzdevumi bija orientēties pilsētas vidē centra arhitektūrā, atrast un raksturot konkrētus arhitektūras objektus, noteikt to nozīmi pilsētvidē. Tā ideja pieder Daugavpils 15.vidusskolas kulturoloģijas skolotājai Gaļinai Petrovai, bet realizācijā iesaistījās Sociālo zinību un kulturoloģijas skolotāju MA un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja speciālisti. Konkursa laikā skolēni praksē varēja pielietot kulturoloģijas stundās iegūtās zināšanas par arhitektūras stiliem un vērtībām.

Sākumā dalībnieki tikās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, kur noklausījās Vēstures nodaļas galvenās speciālistes Gaļinas Verjovočņikovas stāstījumu par Rīgas, Saules un Lāčplēša ielu vēsturi un arhitektūru, tad skolēni izlozēja maršruta lapas un devās meklēt norādītos arhitektūras objektus. Jaunieši darbojās aizrautīgi, grupas noteiktajā laikā atrada visus izlozētos objektus, bet vissarežģītākais izrādījās pēdējais uzdevums – raksturot divas no atrastajām četrām ēkām. Konkursanti centās atpazīt arhitektūras stilu, ēku būvēšanas laiku un funkcionālo pielietojumu, kā arī formulēt laikmetu raksturojošos jēdzienus un vērtības, nosaukt faktus.

 Nepārspējams līderis visos uzdevumos izrādījās Daugavpils 12.vidusskolas komanda, kura ieguva I vietu, savukārt II vietu dalīja Daugavpils Centra vidusskolas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas komandas, ar 2 punktiem atpaliekot no līdera. Bet Daugavpils 9.vidusskolas, J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas un Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” komandas saņēma Izglītības pārvaldes pateicības rakstus. Muzejs visiem dalībniekiem dāvināja iespēju apskatīt Sanktpēterburgas vaska figūru muzeja izstādi „No Karlsona līdz Avataram", kas visiem interesentiem būs pieejama līdz 3.maijam.

 


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ