+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Izstāde "Rotko pavasaris"

24.04.2023

Svinot Daugavpils Marka Rotko mākslas centra 10 gadu jubileju, 26. aprīlī, plkst. 16.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Rīgas ielā 8 tiks atklāta Rotko centra kolekcijas izstāde “Rotko pavasaris”.

Rotko centra mākslas kolekcija komplektēšanas pirmsākumi rodami 2003. gadā. Tieši pirms divdesmit gadiem Daugavpils pilsēta saņēma dāvinājumu – četrdesmit muzeja kvalitātes Rotko darbu kopijas, kas kļuva par ambiciozā projekta simbolisku sākumu un mākslas kolekcijas pamatu.

Jaunu ideju un sadarbības formu piedzimšana simboliski ir saistīta ar 2005. gadu, kad Daugavpilī norisinājās pirmais starptautiskais mākslas plenērs “Marks Rotko”. Mākslas plenērs bija svaiga elpa Daugavpils kultūrtelpā, kas jaunrades dvesmu nemainīgi nodrošināja līdz pat 2012. gadam.

Apliecinot patiesu cieņu māksliniekiem, kuru radošais veikums bija pamats augstvērtīgas mākslas kolekcijas izveidei, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 26. aprīļa līdz 2. jūlijam izstādē “Rotko pavasaris” būs skatāmi Latvijas un ārvalstu mākslinieku glezniecības darbi, kas tapuši starptautisko glezniecības plenēru “Marks Rotko (2005-2012)” laikā. Izstādes koncepts sasaucas ar metaforu par pavasara kā dzimšanas, attīstības un uzplaukuma sākuma posmu turpmākai mākslas centra vīzijas īstenošanai un mākslinieka nopelnu cildināšanai.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ