+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Violetas Ozunas autorleļļu un Margaritas Ozunas zīmējumu izstāde “Dvēseļu ķīmija”

20.01.2023
25. janvārī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta  izstāde “Dvēseļu ķīmija”, kurā pirmo reizi vienkopus skatāmas starptautiski atzītas mākslinieces Violetas Ozunas autorlelles un jaunās mākslinieces Margaritas Ozunas zīmētie portreti.

Violeta Ozuna dzimusi Ļeņingradā (tagad Sanktpēterburga, Krievija), Daugavpilī dzīvo un strādā kopš 1990. gadiem. Leļļu mākslai pievērsusies ap 2010. gadu, atraisot savus mākslinieciskos talantus un uzsākot jaunu nodarbošanos. Tas veiksmīgi savijās ar vēlmi izzināt sevi, piepildīt savus sapņus un iepazīt aizraujošo leļļu izgatavošanas procesu, kas ir kļuvis par mākslinieces ikdienas neatņemamu sastāvdaļu – nodarbošanos un hobiju. Tas atspoguļo Violetas Ozunas spēju saskatīt cilvēku raksturu un noskaņojumu, pārnesot to viengabalainā, perfektā lelles tēlā, kas iegūst savu vienreizību, pateicoties mākslinieces spējai iemiesot lelles veidolā satura un formas emociju daudzveidīgo gammu, kas vēl ir arī mākslas un augstas raudzes rokdarbu apvienojums. Violeta Ozuna piedalījusies daudzās izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā. Viņa ir vairāku konkursu laureāte.

Margarita Ozuna dzimusi un dzīvo Daugavpilī. Šobrīd apgūst mākslas menedžmentu Daugavpils Universitātē. Viņas mākslinieciskās spējas izpaudās jau agrā bērnībā. Šajā izstādē būs skatāmi Margaritas zīmējumi, par kuriem viņa stāsta: "Savos darbos es tiecos atspoguļot cilvēka dievišķo skaistumu. Cilvēks nav Dievs, bet var būt neizprotami apburošs, mistiski skaists. Zīmējumā ir mēģinājums tvert dvēseli portreta formā, kas palīdz tam, kurš to redz, ieskatīties it kā paša sevis dzīlēs. "

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Violetas Ozunas autorleļļu un Margaritas Ozunas zīmējumu izstāde “Dvēseļu ķīmija” būs apskatāma līdz 10. aprīlim.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ