+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Metāla dizains no unikālās mākslas galerijas Nester Custom.

01.07.2022

No 1.jūlija līdz 21.augustam Daugavpils Māla mākslas centrā skatāma Mākslas galerijas Nester Custom izstāde „Metāla dizains un māksla”. Tajā skatāmi neatkārtojamās metāla skulptūras, ekskluzīva dizaina mēbeles un autoru fotosesiju foto kanvas.

2019. gadā Aleksandrs ar savu sievu Alīnu dibināja mākslas galeriju Nester Custom dzimtā pilsētā Preiļos. Tajā pašā gadā ģimene saņēma Latgales tūrisma gada balvu nominācijā „Inovatīvākais tūrisma objekts”. Pateicoties mērķtiecīgam darbam, skaistuma un gaumes izjūtai, mīlestībai pret savu darbu un nepārtrauktai profesionālai attīstībai, Aleksandrs un Alīna atrada radošu plūsmu savā profesijā, apvienojot motociklus un mākslu.

Galerijas Nestert Custom dibinātājs rada metāla skulptūras no dažādām jau nederīgām detaļām, kā arī unikālas dizaina mēbeles. Katrai skulptūrai ir ne tikai dekoratīva funkcija, bet arī sava filosofija, koncepcija un veidošanas loģika. Aleksandra galvenais iztēles instruments ir forma, caur kuru viņš izpauž savas jūtas, emocijas, domas, spēku un zināšanas. Autortehnikā savienojas savā starpā dažādi metāli un detaļas, ar metināšanu vai stiprinājumiem, veidojot stabilu konstrukciju un mākslas tēlu.

2012. gadā Aleksandrs realizēja pirmo mākslas projektu – motociklu, kuram mākslinieks pats pārveidoja un modificēja pilnīgi visas motocikla formas. Vēlāk tika veidota pirmā skulptūra – metāla bullis no motodetaļām. Astoņu gadu laikā ir gūta pieredze, piedaloties mākslas izstādēs un festivālos Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

Laipni lūgti visi interesenti uz izstādes atklāšanas pasākumu 8.jūlijā plkst.15:00.

Izstāde pieejama apmeklētājiem Daugavpils Māla mākslas centrā no trešdienas līdz sestdienai no 12:00 līdz 18:00 un svētdienās no 12:00 līdz 16:00.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ