+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Henriha Gaļicka piemiņai veltītā izstāde

22.06.2022

28. jūnijā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks pasniedzēja, komponista un diriģenta Henriha Gaļicka (1930-2013) piemiņai veltītās izstādes atklāšana.

Henrihs Gaļickis dzimis 1930. gada 7. jūnijā gleznainās Daugavas krastos – Krāslavā. Jau no agras bērnības viņš vēlējās nodarboties ar mūziku un kļūt par komponistu. 1947. gadā viņš iestājies Daugavpils Mūzikas vidusskolā, pēc kuras absolvēšanas iesaukts obligātajā karadienestā. Pēc demobilizēšanās 1962. gadā Henrihs Gaļickis iestājās Latvijas Valsts konservatorijā, pēc augstskolas absolvēšanas atgriezies dzimtajā Latgalē, kur uzsāka mūzikas pedagoga darbību.

Šajos intensīvas radošās darbības gados savus jaunākos sacerējumus – instrumentālos skaņdarbus, solo un kora dziesmas – atskaņojis ikgadējos autorkoncertos Daugavpilī, Krāslavā, Rēzeknē, Ludzā un Rīga. Komponista simfoniskie skaņdarbi un kora dziesmas atskaņotas Latvijā un ārzemēs. Muzikālo darbību Daugavpilī veicis divos galvenajos virzienos – mūzikas pedagoģijā un muzikālajā jaunradē. Henrihs Gaļickis sagatavojot jaunos mūzikas skolotājus un diriģentus, devis nozīmīgu ieguldījumu Latgales muzikālās izglītības attīstībā. Apmācot studentus, rosinājis jaunajos mūziķos interesi par kompozīcijas mākslu, vēlēšanos tajā pašiem darboties. Muzikālajā daiļradē izteicis savu attieksmi pret dzīvi, laikmetu, dzimto zemi un sabiedrību.

Henriha Gaļicka piemiņas izstāde “Veltījums” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta 28. jūnijā plkst. 15.00. Izstāde apskatāma līdz 31. augustam.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ