+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Kafija ar mākslinieci Valdu Mežbārdi

09.06.2022

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs noslēdzot Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstādi “Mākslas dienas 2022” aicina apmeklēt neformālu tikšanos ar mākslinieci Valdu Mežbārdi, lai kopīgi gremdētos atmiņās.

Valda Mežbārde ir sajūtu māksliniece, kas savus iespaidus un pārdzīvojumus projicē mākslas darbos, ikdienas noskaņas atspoguļojot krāsu kontrastā un motīvu izvēlē. Mākslinieces mākslinieciskais un sevis izzināšanas ceļš ir veidojies no krāsās aktīviem un kontrastainiem portretiem līdz lakoniskām un minimālā krāsu paletē gleznotām ainavām, kurās dominē brūnie un melnie toņi. Valda Mežbārde daudz glezno portretus, tostarp pašportretus, gleznās bieži sastopama loga, kastaņu un krasta motīvi. Viņa izmanto savdabīgu krāsas triepienu, niansētu krāsu laukuma sadali un gleznas daudzos plānus, kas palīdz izteikt dziļumu un plašumu.

Vairāk kā piecdesmit gadus Valda Mežbārde Daugavpilī ir viena no Mākslas dienu izstādes organizatoriem, kura piedalījās pirmajā izstādē 1971. gadā. Šo gadu laikā Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijai pievienojušies jauni dalībnieki, kuru vērtības ir nemainīgas – mīlestība pret mākslu un mākslas ietekmi uz pilsētas dzīvi.

Tikšanās notiks š.g. 13. jūnijā plkst. 17:00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas 8). Ieejas  biļetes cena – 2,50 EUR. Pasākumā vietu skaits ir ierobežots, interesentus aicinām pieteikt savu dalību savlaicīgi, darbadienās zvanot uz tālruni 20203713. Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana/filmēšana, publicitātes vajadzībām.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ