+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Valda Buša gleznu izstāde “Skaistums. Darbs. Mīlestība.”

22.11.2021
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 26.11.2021. līdz 7.04.2022. būs skatāma Valda Buša gleznu izstāde.
Mākslinieks Valdis Bušs (1924-2014) dzimis Balvu rajona Susāju pagasta Pokševas ciemā. Studējis glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā no 1940. – līdz 1945.gadam. No 1973. gada Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Kopš tā laika pārliecinoši ieņem savu vietu Latvijas mākslā.

Izstādē skatāmas 16 Valda Buša gleznas, tai skaitā viena no Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma, viena no Marka Rotko centra krājuma un 18 dabas studijas, kuras pirmo reizi tiks eksponētas ārpus Bulduru izstāžu nama. Izstāde tapusi sadarbībā ar Līgu Baņķieri, Mg.art. no Bulduru izstāžu nama un mākslinieka Valda Buša dēlu Ilmāru Bušu.


Līga Baņķiere - Valda Buša daiļrades pētniece raksta: “ Buša glezniecība ir stāsts par mīlestību. Mīlestība pret savu dzimto zemi Latviju, tās dabas skaistumu. Mīlestība pret savu izvēlēto nodarbošanos- glezniecību. Mīlestība pret krāsām. Viņš ir viens no spilgtākajiem latviešu mūsdienu ainavistiem, apveltīts ar izcilu kompozīcijas un krāsu izjūtu. “Labākie darbi man top dabā. Tā ir bagāta, piesātināta un objektīva, bez aizspriedumiem”, teicis mākslinieks.


Studijas ir unikālas vairāku iemeslu dēļ: mākslinieka dzīves laikā tās nekad nav reproducētas un nav bijušas publiski apskatāmas. Mākslinieks uzskatīja, ka dabas studijas ir darba materiāls, kas nepieciešams pašizaugsmei un profesionālai attīstībai, taču nav izmantojams eksponēšanai izstādēs. Esam uzdrošinājušies šo aizliegumu pārkāpt, jo studijās atklājas Valda Buša impulsīvais, personīgais un dziļi pārdzīvotais dabas skatījums, būtiski papildinot priekšstatu par viņa personību un daiļradi.”


Valdis Bušs sarīkojis gandrīz trīsdesmit personālizstādes Latvijā, Beļģijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Spānijā, Francijā u.c., piedalījies vairāk nekā simts izstādēs astoņpadsmit pasaules valstīs. No 1979. Līdz 1988. gadam vadījis LMS Jūrmalas nodaļu. 2014. gadā saņēmis Jūrmalas domes Gada balvu “Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā”.


Izstādes atklāšanas pasākums notiks š.g. 26. novembrī plkst. 15:00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Pasākumu zālē (Rīgas 8). I
eeja būs iespējama, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas/izslimošanas sertifikātu, kas būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Valda Buša gleznu izstādes laikā no 29.11. līdz 7.04.2022. gadam tiks organizētas individuālas radošās gleznošanas nodarbības, iepriekš piesakoties pa tālruni 20203713. Aicinām visus interesentus novērtēt Valda Buša mākslas daiļradi un izbaudīt izstādi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā!

 

 

 


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ