+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Daugavpilī aizritējusi Lāčplēša diena

13.11.2021

Ievērojot Latvijas Republikas MK pieņemto lēmumu par stingru ierobežojumu ieviešanu, pieticīgā, tomēr svinīgā gaisotnē Daugavpilī tika atzīmēta Lāčplēša diena.

Ik gadu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs kopā ar Daugavpils pilsētas domi un Daugavpils Kultūras pārvaldi pilsētniekiem un pilsētas viesiem piedāvā plašu valsts svētku programmu. Šogad, Covid-19 izplatības izraisītā stingru ierobežojumu ieviešana valstī nesa ievērojamas izmaiņas svētku pasākumu norisē. Lielākā daļa pasākumu tika atcelta, tomēr pilsētas pašvaldības iestādēm kopīgiem spēkiem izdevās ienest pilsētā patriotisma un svētku noskaņas.

Godinot Latvijas Neatkarības karā kritušos karavīrus, pilsētas vadība kopā ar muzeja, Kultūras pārvaldes un Zemessardzes pārstāvjiem iededza sveces un nolika ziedus kritušo karavīru kapos un piemiņas vietās Garnizona kapos, Cietokšņa dārzā, Pareizticīgo, Vecticībnieku, Katoļu un Luterāņu kapsētā.


Gatavojoties Valsts svētkiem, muzeja speciālistes, Valentīna Slavkovska un Jeļena Petrova sagatavoja izzinošu materiālu pirmskolas vecuma bērniem un skolēniem, kurā iepazīstināja ar valsts svētku svinēšanas tradīcijām Daugavpilī: no Latvijas valsts proklamēšanas līdz simtgadei “Svētku uguns mirdzumā”. Izzinošais materiāls tika izsūtīts pilsētas izglītības iestādēm.


Šogad diemžēl tika atcelta ierastā Sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.
Bet, radot Lāčplēša dienas svētku noskaņu, ar svecēm tika izgaismotas latviešu rakstu zīmes pie Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja. Tradicionāli arī Izglītības pārvalde un vairākas pilsētas izglītības iestādes ar skaistiem svecīšu ornamentiem izgaismoja savus pagalmus.


Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs pateicas ikvienam par iesaistīšanos Lāčplēša dienas noskaņojuma veidošanā un novēl priecīgus svētkus!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ