+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

AKCIJA "MUZEJU NAKTS 2021" DAUGAVPILĪ

12.05.2021
2021. gada 15. maija vakarā, kaut arī neierastā formā, Daugavpilī notiks akcija “Muzeju nakts 2021”

Maijs ir mēnesis, kad tradicionāli visā Eiropā izskan starptautiskā akcija „Muzeju nakts”, bet COVID-19 pandēmija jau otro gadu pēc kārtas nedod eiropiešiem iespēju pilnā mērā izbaudīt šos svētkus. Muzeji Latvijā joprojām ir aizvērti apmeklētājiem un pasākumi nedrīkst būt organizēti. Tas nenozīmē, ka Muzeju nakts izzudīs pilnīgi, kā tas notika 2020. gadā.

LR Kultūras ministrija ir izsludinājusi visā Latvijā akciju “Muzeju nakts 2021”, kuras tēma – “Robežas” – skan ļoti aktuāli ierobežojumu laikā.

Ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu, šo akciju gribam izmantot kā iespēju atgādināt muzeju draugiem par cerību uz drīzu atkaltikšanos. Diemžēl, šī Muzeju nakts nebūs tāda, pie kuras esam pieraduši. Muzejiem un galerijām nebūs iespējas atvērt  savas ekspozīciju zāles, līdz ar to akcija notiks tikai ārtelpās un bez plašiem pasākumiem.

Akcija norisināsies 15. maija vakarā no plkst. 19.00 līdz 22.00 pilsētas vēsturiskajā centrā un Daugavpils cietoksnī, kur būs iespēja:

- veikt nesteidzīgu pastaigu gaismas, krāsu un mūzikas efektu pavadījumā pie Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja (Rīgas 8), vērojot liecības par Daugavpils un muzeja tuvāko un tālāko pagātni;

- uzzināt vairāk par Šmakovkas muzeju (Rīgas 22) un Latgales “Šmakovkas ceļu” (Vienības laukums);

- ieskatīties PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” (Saules 6/8) skatlogos, aplūkojot izstādes un jaunizveidoto Saules skolas kvartālu;

- „novadīt” emocijas pie Izlādes-uzlādes sienas pie Daugavpils Marka Rotko mākslas centra (Mihaila 3), kā arī iepazīties ar Marka Rotko mākslas darbiem, izmantojot papildinātās realitātes aplikāciju un apbrīnot Solveigas Vasiļjevas tērauda skulptūru Rotko centra pagalmā;

- izbaudīt Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtu un tilta skatus dažādu krāsu gaismās.

Dodoties Muzeju nakts pastaigā, neaizmirstiet ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības – jo efektīvāk mēs cīnīsimies ar pandēmiju, jo ātrāk mēs atkal tiksimies muzejos, lai baudītu vēsturi, mākslu un viens otra sabiedrību.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ