+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

TLMS „Latgale” izstāde stikla galerijā

27.04.2021
Neskatoties uz joprojām sarežģīto situāciju pasaulē, Tautas lietišķās mākslas studijas „Latgale” jubilejas gads turpinās, līdz ar to Daugavpils Māla mākslas centrs prezentē izstādi citā formātā – aiz stikla Mākslas dienu ietvaros.

Podniecība ir viena no senākajām tautas mākslas izpausmēm. Latgales keramika saglabājusi visspilgtākās novada podniecības tradīcijas un ieguvusi lielu popularitāti ne tikai Latgalē, bet arī pārējā Latvijā un ārpus tās robežām. Latgales keramikas aizsākumi Daugavpilī saistāmi ar podnieka Staņislava Vilcāna (1918-2001) ierašanos pilsētā pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Šajā laikā Latgales podniecībā vērojams vispārējs uzplaukums, un Staņislavs Vilcāns ap sevi pulcēja kuplu podniecības amata sekotāju skaitu.

1980. gadā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja paspārnē tika dibināta Tautas lietišķās Mākslas studija „Latgale”, kuras keramiķi saglabā, kopj un popularizē Latgales podniecības tradīcijas jau 40 gadu garumā. Laika gaitā studijas dalībnieku skaits ir mainījies, pašlaik studijā aktīvi darbojas 11 keramiķi, kuri līdzās Latgales keramikas tradīciju kopšanai rada jaunus paņēmienus un formas.

Keramikas izstāde „10x4” turpināsies līdz 14.maijam Daugavpils Māla mākslas centrā. Izstāde ir apskatāma no ielas puses saistībā ar valdības noteiktajiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības mazināšanai.


Nellija Dzalba

DMMC keramikas mākslas menedžere

nellija.dzalba@gmail.com

tālr.: 28210412


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ