+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Daugavpilī aizritējusi Lāčplēša diena

12.11.2020

Neskatoties uz valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas ierobežojumiem, pieticīgā un sirsnīgā gaisotnē Daugavpilī tika atzīmēta Lāčplēša diena.


Ik gadu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs kopā ar Daugavpils pilsētas domi un Daugavpils Kultūras pārvaldi pilsētniekiem un pilsētas viesiem piedāvā plašu valsts svētku programmu. Šogad, Covid-19 izplatības izraisītā ārkārtējā situācija valstī nesa ievērojamas izmaiņas svētku pasākumu norisē. Lielākā daļa pasākumu tika atcelta, tomēr pilsētas pašvaldības iestādēm kopīgiem spēkiem izdevās ienest pilsētā patriotisma un svētku noskaņas.

Godinot Latvijas Neatkarības karā kritušos karavīrus, muzeja speciālisti kopā ar pilsētas domes, Kultūras pārvaldes un Zemessardzes pārstāvjiem iededza sveces un nolika ziedus kritušo karavīru kapos un piemiņas vietās Garnizona kapos, Daugavpils Cietokšņa dārzā, Pareizticīgo kapos, Vecticībnieku kapos, Katoļu kapos un Luterāņu kapsētā, kur notika arī aizlūgums par kritušajiem Latvijas armijas karavīriem.

Šogad tika mainīts ierastais Sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijas formāts Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā. Šoreiz Daugavpils pilsētas izglītības iestādes saņēma Latvijas karoga lentītes un akcijas norisi īstenoja savās skolās un pirmskolas izglītības iestādēs. Kopumā lentīšu locīšanas akcijā piedalījās 4000 Daugavpils izglītības iestāžu audzēkņi un pedagogi, kas ir lielākais dalībnieku skaits muzeja rīkotās akcijas vēsturē.

Gatavojoties Lāčplēša dienai, Muzeja speciālistes Gunta Ločmele, Jeļena Petrova un Valentīna Slavkovska izveidoja divus video materiālus pirmskolas vecuma bērniem un skolēniem, kuros skaidroja Lāčplēša dienas vēsturi un ceļu līdz Latvijas Republikas neatkarībai. Video materiāli tika publicēti Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Youtube.com profilā un izsūtīti pilsētas izglītības iestādēm un Latgales reģiona pašvaldību izglītības pārvaldēm. Necerētu pārsteigumu radīja skolu lielā atsaucība un interese, jo nedēļas laikā video skatīti gandrīz 2000 reizes.

Savukārt, radot Lāčplēša dienas svētku noskaņu Vienības laukumā, 11. novembra vakarā ar lāpām un svecēm tika izgaismota Latvijas kontūra. Ar svecēm tika izgaismotas latviešu rakstu zīmes pie Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja un Andreja Pumpura skvērā. Jāteic, ka arī Izglītības pārvalde un vairākas pilsētas izglītības iestādes ar skaistiem svecīšu ornamentiem izgaismoja savus pagalmus.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs pateicas ikvienam par iesaistīšanos Lāčplēša dienas aktivitāšu norises sagatavošanā un īstenošanā.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ