+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Anitas Nikuļcevas izstāde “Pirmsākums”

18.09.2020

22. septembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta mākslinieces Anitas Nikuļcevas grafikas darbu izstāde “Pirmsākums”.

Anita Nikuļceva ieguvusi interjera dizainera izglītību Rīgas Dizaina un arhitektūras koledžā, studijas turpinājusi Daugavpils Universitātē, kur ieguvusi profesionālo bakalaura grādu mākslā un datordizainera kvalifikāciju, kā arī maģistra grādu mākslā.

Kopš 2014. gada Anita Nikuļceva ir mākslinieku savienības “Grafikas kameras”, kā arī Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedrene. Māksliniece piedalījusies izstādēs Rīgā, Daugavpilī un citviet Latvijā, kā arī ārpus valsts robežām - Itālijā, Indonēzijā, Lietuvā, Polijā. Māksliniece regulāri piedalās grafikas plenēros. Viņas mākslas darbi atrodami Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Grafikas Kameras arhīvā Rīgā, Miasta Ostrowa Wielkopolskiego muzejā Polijā, galerijā “Laipa” Valmierā, Ventspils muzejā, Tomes novadpētniecības muzejā un daudzās privātkolekcijās.

“It viss, kas notiek pasaulē, pieņem apaļu formu” – šī tēze visspilgtāk raksturo Anitas Nikuļcevas grafikas izstādi “ PIRMSĀKUMS”. Katrs darbs ir kā atsevišķs stāsts par dažādiem izpratnes līmeņiem, parādībām, procesiem un sajūtām, kas norisinās cilvēka apziņā un zemapziņā. Tieksme pēc harmonijas ar dabu, saiknes ar Visumu un garīgumu veido mākslinieces iedvesmas pamatu.

Anitas Nikuļcevas grafikas izstāde “Pirmsākums” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks apklāta 22. septembrī plkst. 15.00. Izstāde būs apskatāma līdz 25. oktobrim.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ