+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Tēva diena Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

07.09.2020

Svētdien 13. septembrī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina ģimenes apmeklēt īpašo Tēva dienai veltīto programmu – viktorīnu, radošo nodarbību un īpašo foto zonu.

Pirmo reizi Tēva diena tika atzīmēta 1910. gada 19. jūnijā Amerikas Savienotajās Valstīs, pievēršot uzmanību tēvu lomai ģimenē un bērnu audzināšanā. Gadsimta laikā šie svētki iemantojuši lielu nozīmi visā pasaulē, līdzīgi kā Mātes diena.

Latvijā Tēva diena kā svētku diena noteikta vien 2009. gadā, pēc bijušā Latvijas Republikas Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministra Ainara Baštika ierosinājuma. Tā tiek atzīmēta septembra otrajā svētdienā.

Atzīmējot šos svētkus, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sagatavojis īpašu Tēva dienai veltītu programmu, kuru apmeklēt aicina ģimenes, īpaši bērnus un viņu tēvus. Tēva dienai veltītās aktivitātes norisināsies svētdien 13. septembrī no plkst. 13.00.

Tēviem būs iespēja iepazīt Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas un izstādes, piedaloties viktorīnā, kurā pēc fotogrāfijām stundas laikā jāatrod un jāidentificē 17 ekspozīcijas priekšmeti. Vērīgākie un precīzākie tēvi saņems balvas. Savukārt bērniem būs iespēja darboties radoši un izgatavot Tēva dienas apsveikuma kartītes, ko dāvināt saviem tēviem. Bet aktivitāšu noslēgumā ģimenēm būs iespēja iemūžināt savu svētku mirkli īpaši Tēva dienai radītajā foto zonā.

Īpašās ģimenes biļetes cena – 3,50 eiro. Cenā iekļauta dalība Tēva dienas aktivitātēs un visu muzeja ekspozīciju un izstāžu apskate. Aicinām pieteikt dalību  iepriekš, zvanot pa tālruni 65424155 vai 20203713.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ