+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

„Dzejas dienas 2020” Daugavpilī

02.09.2020

Atzīmējot latviešu dzejnieka Raiņa dzimšanas dienu, Daugavpils pilsētā un Daugavpils novadā no 9. līdz 11. septembrim norisināsies Dzejas dienām 2020 veltītie pasākumi.

„Dzejas dienu” aktivitātes sāksies ar koncertprogrammu „Pieskarties”, 9. septembrī plkst. 18:00 Vienības nama koncertzālē. Tajā piedalīsies Ieva Saliete (klavesīns) un Anna Rancāne (dzeja). Koncertā skanēs J. S. Baha, gan mūsu laikabiedru R. Dubras un P.Vaska mūzika, kā arī latgaliešu dzejnieces Anna Rancānes dzeja. “Šī programma ir radusies šopavasar, ārkārtējās situācijas laikā, kad pasaule šķita kā sastingusi baismīgā pandēmijas klusumā, apjaušot zemeslodes un ikviena cilvēka trauslumu un vārīgumu,” norāda Anna Rancāne, “Dzeja un mūzika programmā nav speciāli saskaņotas, bet tās ir kā glābiņš šim laikam, kurā fiziska pieskaršanās tiek uzskatīta par bīstamu un nevēlamu, bet cilvēki meklē cits citu caur garīgiem pieskārieniem.”

Šogad jubileju svinēs ikgadējais dzejas krājums „Dzejas dienas 2020”, kas šogad pie lasītājiem nonāks jau 30. reizi. Šoreiz tajā ir apkopoti 40 Daugavpils pilsētas un novada dzejnieku darbi latviešu, latgaliešu, krievu, baltkrievu un poļu valodās. Pasākuma laikā būs iespēja tikties ar krājuma autoriem, kā arī aplūkot Latgales Centrālās bibliotēkas sagatavoto krājuma jubilejai veltīto literāro izstādi “Pa dzejas upi, plūstot laikam līdzi…”. Krājuma atklāšana notiks 10.septembrī plkst. 17:00 Vienības nama koncertzālē, pēc kā plkst. 19:00 turpināsies Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā ar „Brīvo mikrofonu”.

Raiņa dzimšanas dienā, 11. septembrī, plkst. 12:00 notiks svinīgs piemiņas brīdis pie Raiņa tēva kapa vietas Luterāņu kapos, plkst. 13:00 – ziedu nolikšana pie Raiņa pieminekļa Daugavpils Universitātes skvērā (Vienības ielā 13), savukārt dienas turpinājumā no plkst. 17:00 visus laipni gaidīs Raiņa māja Berķenelē, kur notiks pasākums „Dzeja dziedē un spīgo”. Tā laikā būs iespēja apmeklēt Santas Kamaldiņas tekstildarbu un Ivara Krūmiņa fotogrāfiju izstādes “Saldus sapņus Lolītei” atklāšanas pasākumu, radošās meistardarbnīcas, Edgara Vanaga dzejoļu grāmatas “Kristāla sindroms” prezentāciju, Daugavpils novada Kultūras centra teātra trupas “Trešais variants” iestudējumu “I.Ziedonis “Epifānijs”” un noslēgumā, plkst. 22:00 teatralizētu uzvedumu “Spīgo…” ar gaismas un uguns elementiem.

 Dzejas dienu pasākumus rīko Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku, Krievu kultūras centru un Raiņa māju Berķenelē. Atbalsta Daugavpils pilsētas dome, Vienības nams, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Daugavpils novada dome.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ