+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Kultūras ministrija sveica muzeju speciālistus

30.06.2020

Atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, ik gadu Latvijas Republikas Kultūras ministrija pasniedz pateicības rakstus tiem muzeju speciālistiem, kuri muzeju jomā strādā 25 gadus. Šogad starp pateicības rakstu saņēmējiem bija arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja sekretāre Natālija Sitiņa un Vēstures nodaļas vadītāja Valentīna Slavkovska.

17. jūnijā svinīgā pasākumā Latvijas Kara muzejā Latvijas Republikas Kultūras ministrs Nauris Puntulis un Latvijas Muzeju biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Grīnvalde pasniedza pateicības rakstus par profesionālu un nesavtīgu darbu muzeju jomā 17 Latvijas muzeju speciālistiem, kuri šogad atzīmē 25 gadu darba jubileju muzeju nozarē. Kultūras ministrijas pateicības rakstus šogad saņēma arī Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja speciālistes Valentīna Slavkovska un Natālija Sitiņa.

Pirms 25 gadiem Valentīna Slavkovska uzsāka savas darba gaitas muzejā kā Propagandas nodaļas vadītājas vietniece, bet 2007. gadā kļuva par muzeja Vēstures nodaļas vadītāju. “Muzejs ir mana pirmā un vienīgā darbavieta,” stāsta Valentīna, “Strādāju vienā vietā, tikai mainīju nodaļas. 2000. gadā mani pārcēla uz vēstures nodaļu, jo bija jāveido jauna ekspozīciju zāle “Daugavpils novads Latvijas Republikas laikā 1918-1940”. Muzejs pievelk radošus cilvēkus, kurus es nemaz neiepazītu, strādājot citā jomā. Muzejs iet līdzi sabiedrībai. Mums jāseko līdzi tam, kā mainās cilvēku ieradumi un intereses apmeklējot muzeju.”

Jau 25 gadus Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja sekretāres amatā strādā Natālija Sitiņa. “Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā es nokļuvu pēc tam, kad Daugavpils Universitātē strādāju latviešu valodas par katedrā par laboranti,” stāsta Natālija Sitiņa, “25 gadi – protams tas ir daudz. Nevienā citā darbavietā es neesmu tik ilgi nostrādājusi.”

Abas speciālistes norāda, ka labas attiecības ar kolēģiem palīdz iemīlēt savu darbu aizvien vairāk. “Muzejā strādā burvīgs kolektīvs. Burvīgas kolēģes ir manā Vēstures nodaļā. Katru rītu uz darbu es eju ar prieku un labprāt satieku savus kolēģus, es arī gribu viņus redzēt,” uzsver Valentīna Slavkovka. “Galvenais, lai ir saderība ar kolēģiem. Ja var sadzīvot ar kolēģiem, tad var mierīgi strādāt,” papildina Natālija Sitiņa.

Izrādās, ka kuplajā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja saimē ir vēl seši speciālisti, kuri te strādā vairāk nekā 25, 30 un pat 40 gadus.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ