+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs gatavojas Daugavpils 745. jubilejai

26.05.2020

No 1. līdz 7. jūnijam Daugavpilī norisināsies dažādas aktivitātes, kas veltītas pilsētas 745. jubilejai. Daugavpils dzimšanas dienas nedēļā, īpašu piedāvājumu sagatavojis Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs un Daugavpils Māla mākslas centrs.

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, kas izsludināta saistībā ar COVID-19 izplatību, šogad ierasto Daugavpils pilsētas svētku vietā atzīmēsim Daugavpils dzimšanas dienas nedēļu. Gatavojoties Daugavpils 745. gadu jubilejai, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sarūpējis jaunas izstādes un tiešsaistes aktivitātes. Ieskandinot Daugavpils dzimšanas dienas nedēļu, jau no 1. jūnija muzejā būs apskatāma ceļojošā izstāde “Daugavpils +25+5”. Tajā apkopoti pilsētas dzīves spilgtākie mirkļi kopš Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas. Savukārt, no 5. jūnija apmeklētājiem būs pieejama izstāde “Daugavpils laiku lokos”, kas veltīta pilsētas 745. gadu jubilejai. Jāpiebilst, ka no šī gada septembra pilsētas kultūras un izglītības iestādēm tiks piedāvāta iespēja deponēt abas izstādes savās telpās.

Muzeja speciālisti parūpējušies arī par virtuālo aktivitāšu cienītājiem. No 3. jūnija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja mājaslapā www.dnmm.lv, kā arī muzeja Facebook.com un YouTube.com lapās būs pieejama virtuālā radošā nodarbība “Radi pilsētai”, bet no 4. jūnija – virtuālā izstāde “Muzeja dārgumi”. Arī Daugavpils Māla mākslas centrs piedāvās virtuālās aktivitātes. No 5. jūnija muzeja mājaslapā www.dnmm.lv, kā arī centra Facebook.com un YouTube.com lapās būs pieejama virtuālā keramikas izstāde “TLMS “Latgale””, bet no 6. jūnija podnieku amata paraugdemonstrējumu video “Māls podnieku rokās”.

Savukārt, 6. jūnijā, Daugavpils 745. jubilejas ietvars, daugavpiliešus un pilsētas viesus aicinām bez maksas apmeklēt Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, kā arī Daugavpils Māla mākslas centra ekspozīcijas un izstādes.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ