+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Atzīmējam Starptautisko Muzeju dienu

18.05.2020

Pienākusi 43. reize, kad 18. maijā muzeji visā pasaulē atzīmē savus profesionālos svētkus – Starptautisko Muzeju dienu. Tradicionāli šajā dienā daudzus muzejus var apmeklēt bez maksas. Šādu iespēju saviem apmeklētājiem piedāvāja arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no lielākajiem un arī vecākajiem muzejiem Latgalē. Darbu pie muzeja izveidošanas Daugavpilī sāka Oskars Kalējs. Toreiz, 1938. gadā Daugavpils pašvaldība muzejam atvēlēja telpas Saules ielā 5/7. Ekspozīcija tika izvietota 3 zālēs. 1959. gadā muzejs tika pārcelts uz jūgendstila ēku Rīgas ielā 8, kur tas atrodas vēl šodien.

Laika gaitā muzejs ir audzis un attīstījies. Pašlaik tajā izvietotas 17 zāles ar kultūrvēstures, dabas ekspozīcijām, daudzveidīgām mākslas izstādēm, krājuma glabātuvēm, restaurācijas darbnīcu, bibliotēku un muzejpedagoģisko nodarbību telpu.

Pēc 2 mēnešu pārtraukuma saistībā ar COVID-19 izplatību, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs jau atkal vēris savas durvis apmeklētājiem. Atgriešanās ierastajā darba ritmā notiek pakāpeniski, un Starptautiskā Muzeju diena šoreiz ir simbolisks atskaites punkts jaunam darba cēlienam.

Dalīties ar ziņu:
atpakaļ