+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Atcelts 3. Starptautiskais leļļu festivāls

06.05.2020

3. Starptautiskais leļļu festivāls, kura norise Daugavpilī tika plānota no 12. līdz 14. jūnijam, šogad NENOTIKS. Lēmumu par festivāla atcelšanu pieņēmusi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja vadītāja Ruta Ģiptere un Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildes prezidente Diāna Gubanova.

Starptautiskais leļļu festivāls Daugavpilī tiek rīkots kopš 2018. gada. Tā rīkotāji ir Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs un Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģilde. Jau 2 gadus pēc kārtas, festivāla ietvaros, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs savās telpās uzņēmis māksliniekus un autorleļļu mākslas cienītājus no visas pasaules. Trīs dienu garumā festivāla mākslinieki no dažādām valstīm piedāvā meistarklases un izstādes gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Ņemot vērā COVID-19 izplatības izraisīto ārkārtējo situāciju, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja vadītāja Ruta Ģiptere un Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildes prezidente Diāna Gubanova aprīļa izskaņā pieņēma lēmumu atcelt 3. Starptautiskā leļļu festivāla norisi, kas tika plānota jūnijā. Ruta Ģiptere uzsvēra, ka pašlaik vēl nav zināms, vai valstī izsludinātā ārkārtējā situācija noslēgsies 12. maijā, kādi ierobežojumi sekos pēc šī datuma un kāda būs situācija, jo festivālu apmeklē un tajā piedalās mākslinieki no citām valstīm. Tādēļ nav arī iespējas šogad festivālu pārcelt uz vēlāku laiku.

Laika posmā no 13. marta līdz 12. maijam atcelti visi iepriekš plānotie publiskie Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja rīkotie pasākumi – izstāžu atklāšanas, ekskursijas, interaktīvās programmas, kā arī Ģimenes diena. Arī Daugavpils Māla mākslas centrā nenotiek ekskursijas, meistarklases un meistardarbnīcas. Atgādinām, ka muzejs dod iespēju izbaudīt virtuālas izstādes savā mājaslapā www.dnmm.lv un savā Facebook kontā.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ