+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Izstāde “Ar DIEVA zīmi plaukstā”

05.03.2020

10. martā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta mākslinieka Jāņa Anmaņa darbu izstāde “Ar DIEVA zīmi plaukstā”. Pasākuma laikā ikvienam būs iespēja satikt mākslinieku, kā arī ieraudzīt un sadzirdēt viņa radošās izpausmes dažādās mākslas jomās.

Jānis Anmanis dzimis Rīgā, absolvējis J. Rozentāla Mākslas vidusskolu, un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu. No 1970. gada viņš ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Jānis Anmanis bijis Kultūras ministrijas eksperts, kā arī izcilā mākslinieka Edgara Iltnera prēmijas laureāts. Mākslinieks saņēmis vairākus apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni 1999. gadā, Taivānas starptautisko draudzības ordeni 2003. gadā, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku štāba bataljona komandiera apbalvojumu 2009. gadā, kā arī citus nozīmīgus apbalvojumus.

Mākslinieka daiļrade attīstījusies no miniatūriem ainavu gleznojumiem līdz lielformāta daudzfigūru kompozīcijām. Viņš glezno ar eļļu, akvareli, temperu un strādā arī jauktā tehnikā. Mākslas darbu tēmas ir ļoti atšķirīgas – ainavas, klusās dabas, portreti un kompozīcijas. Jānis Anmanis lielu nozīmi piešķir literāri stāstošiem momentiem, detaļām, simboliskām norādēm, ietērpjot to visu romantizētā harmonijā. Mākslinieks regulāri piedalās grupu izstādēs un plenēros, ir sarīkotas vairāk kā 20 personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Jāņa Anmaņa mākslas darbi ir pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē. Viņa gleznas izstādītas Lietuvā, ASV, Turcijā, Francijā, Anglijā, Beļģijā, Somijā, Krievijā, Japānā un Taivānā. Latvijā Jānis Anmanis ir  pazīstams ne tikai kā mākslinieks, bet arī kā mūziķis, rakstnieks un pedagogs, kurš sniedzis nenovērtējamu ieguldījumu jauno talantu attīstībā. 2007. gadā Jānis Anmanis izveidoja Latvijas jauno talantu meistarklasi glezniecībā, bet gadu vēlāk nodibināja Latvijas Bērnu un jauniešu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu. Pateicoties tam, notikušas daudzas bērnu darbu izstādes un citas mākslinieciskas aktivitātes visā Latvijā un ārzemēs.

Izstādē Ar DIEVA zīmi plaukstā” eksponēti 40 dažādos posmos tapušie Jāņa Anmaņa mākslas darbi. Izstādes atklāšana Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisināsies 10. martā plkst. 15.00. Izstāde apskatāma līdz 17. maijam.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ