+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Krājuma “Saglabā manas vēstules...” prezentācija

14.12.2019

18. decembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks vēsturiskā krājuma “Saglabā manas vēstules...” prezentācija. Pasākuma laikā apmeklētājiem būs unikāla iespēja satikt vienu no krājuma sastādītājiem – vēsturnieku Leonīdu Tjoruškinu no Maskavas.

Krājumā “Saglabā manas vēstules…”, apkopotas Otrā pasaules kara laika ebreju vēstules un dienasgrāmatas. Krājuma izdevējs ir Krievijas zinātniski izglītojošais centrs un fonds “Holokausts”. Šis ir jau piektais krājuma sējums.

Grāmatas pirmie atvēršanas svētki notika šī gada 2. novembrī Maskavā. Krājumā apkopotas 300 Otrā pasaules kara ebreju vēstules (vairāk kā 80 autoru), 2 dienasgrāmatas un 200 ilustrācijas ne tikai no centra arhīva, bet arī no Krievijā, Latvijā, Ukrainā, Izraēlā un ASV dzīvojošajām ģimenēm.

Grāmatas prezentācijas galvenais viesis ir viens no krājuma “Saglabā manas vēstules…” sastādītājiem – Krievijas zinātniski izglītojošā centra un fonda „Holokausts” arhīva nodaļas vadītājs, vēsturnieks Leonīds Tjoruškins.

Krājuma “Saglabā manas vēstules…” 5. sējums ir unikāls ar to, ka tapis sadarbībā ar Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju. Tajā publicētas mūsu novadpētnieka Zalmana Jakuba (1919 – 2009) vēstules no frontes. Z. Jakubs dzimis Daugavpilī un bija Otrā pasaules kara dalībnieks. 1942. gadā janvārī viņš tika iesaukts armijā, dienēja kā mīnmetējnieks 43. Latviešu strēlnieku divīzijā. Piedalījās kaujās Latvijas teritorijā, nonāca līdz Berlīnei. Z. Jakubs devis ievērojamu ieguldījumu dzimtās pilsētas – Daugavpils un Latgales holokausta vēstures izpētē.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā līdz 2019. gada 30. decembrim apskatāma novadpētniekam veltītā izstāde “Zalmanam Jakubam - 100”. Savukārt trešdien, 18. decembrī plkst. 15.00 aicinām apmeklēt krājuma “Saglabā manas vēstules…” prezentāciju un tikšanos ar vēsturnieku Leonīdu Tjoruškinu.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ