+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Ziemassvētki iemirdzas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

09.12.2019

Gatavojoties gada sirsnīgākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem, 13. decembrī plkst. 14.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta Aleksandras Čudnovskas eglīšu rotājumu kolekcijas izstāde “Ziemassvētku mirdzums”.

Izstādes autore, Aleksandra Čudnovska, 2014. gadā izveidoja mākslas zīmolu “ALC ART”. Tajā apvienojušies Latvijā pzīstami mākslinieki, kas pēc Aleksandras skicēm izgatavo mūsdienu lietišķās mākslas darbus, kuros atspoguļotas Jūgendstila un Art Deco laika mākslas tendences. Māksliniece augusi ģimenē, kurā saglabātas senlietas no 19. un 20. gadsimta. Šie priekšmeti iedvesmojuši Aleksandru radīt mākslas darbus – stikla eglīšu rotājumus, suvenīrus, aksesuārus un lietišķās mākslas priekšmetus.

Gada gaišākajiem svētkiem veltītajā izstādē “Ziemassvētku mirdzums” apskatāmi unikāli dizaina zīmola “ALC ART” ar roku apgleznoti un dekupēti eglīšu rotājumi, kas radīti gan kā ekskluzīva dāvana, gan kā svētku interjera elements. Izstāde papildināta ar 19. un 20. gadsimta aksesuāriem, Ziemassvētku apsveikuma kartītēm un Aleksandras mammas - mākslinieces Tamāras Čudnovskas autorlellēm. Lai radītu vēl īpšāku svetku noskaņu, papildinot izstādi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, apmeklētājus priecēs Ziemassvētku egle, kas rotāta ar dizaina zīmola “ALC ART” eglīšu rotājumiem, kurus izstādei Daugavpilī darinājusi Tamāra Čudnovska.

Izstādes “Ziemassvētku mirdzums” atklāšana Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks 13. decembrī plkst. 14.00. Izstāde muzejā apskatāma līdz 2020. gada 23. februārim.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ