+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

ATCELTS: Tikšanās ar teātri. Trīs jubilejas

08.10.2019

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz tikšanos ar teātri – “Trīs jubilejas” 10. oktobrī plkst. 15.00. Pasākums veltīts Daugavpils Tautas teātra “Iskateļ” 55 gadu jubilejai.

“Iskateļ” ir vecākais no Daugavpils Kultūras pils mākslinieciskajiem kolektīviem, kā arī vienīgais krievu teātris Latvijā, kam 1976. gadā piešķirts Tautas teātra statuss. Kā jauniešu dramatiskais kolektīvs tas dibināts 1964. gadā. Kopš 1986. gada Daugavpils Tautas teātri “Iskateļ” vada talantīgais Daugavpils Teātra režisors un aktieris Jurijs Losevs. Pusgadsimta garumā teātra dalībnieki iestudējuši vairāk 70 dažādu žanru izrādes, kas ieguvušas gan skatītāju, gan profesionāļu atzinību. Veidojot priekšnesumus, teātra “Iskateļ” dalībnieki bieži vien pārkāpj tradicionālās robežas, rādot savus iestudējumus ārpus ierastajām telpām.

 

Svinot savu 55. gadadienu, Tautas teātra “Iskateļ” dalībnieki atgādina arī par teātrī iecienītu literātu jubilejām. Šogad dzejniecei Annai Ahmatovai aprit 130, bet rakstniekam Leonīdam Dobičinam 125 gadi. Tieši tāpēc svinīgās tikšanās nosaukums ir “Trīs jubilejas”. Jāpiebilst, ka tikšanās ar teātri nav nejauša, jo šis ir jubilejas gads arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejam, jo jau 60 gadus muzejs atrodas ēkā Rīgas ielā 8.

 

Daugavpils Tautas teātra “Iskateļ” 55 gadu jubilejas pasākumā ikvienam būs iespēja satikt teātra radošo komandu, kā arī baudīt priekšnesumus – dzejas performances un fragmentus no iestudētajām izrādēm. Tikšanās ar teātri “Trīs jubilejas” notiks šī gada 10. oktobrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pasākumu zālē, Rīgas ielā 8. Ieeja pasākumā brīva.

[PAPILDINĀTS 09.10.2019.]

 

Informējam, ka 10. oktobrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja rīkotais pasākums tikšanās ar teātri – “Trīs jubilejas”, kas veltīts Daugavpils Tautas teātra “Iskateļ” 55 gadu jubilejai TIEK ATCELTS.

 

Trešdien 9. oktobrī, 70 gadu vecumā mūžībā aizgāja Daugavpils Tautas teātra “Iskateļ” vadītājs Jurijs Losevs.

 

Jurijs Losevs dzimis Daugavpilī 1949. gada 29. janvārī. Absolvējis Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultāti. Jurijs Losevs strādājis Rīgas Krievu teātrī, Konstantīna Staņislavska vārdā nosauktajā Karagandas krievu dramatiskajā teātrī, Daugavpils teātrī, bet no 1986. gada vadīja Daugavpils Tautas teātri “Iskateļ”.

 

Daugavpils Tautas teātris “Iskateļ” Jurija Loseva vadībā izpelnījies vairākus apbalvojumus, savukārt pats Jurijs Losevs bijis nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada aktieris otrā plāna lomā”.

 

Atzīmējot teātra “Iskateļ” 55 gadu jubileju, 10. oktobrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tika plānots pasākums “Trīs jubilejas”. Tomēr šajā sēru brīdī pasākums TIEK ATCELTS.

 

Smeldzīgajā sēru brīdī izsakām visdziļāko līdzjūtību Jurija Loseva tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.
Dalīties ar ziņu:
atpakaļ