+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz tradicionālo Ģimenes dienu

23.09.2019
2019.gada 29.septembrī plkst.13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (Rīgas ielā 8) aicina uz kārtējo Ģimenes dienu, kuras laikā apmeklētāji varēs iemēģināt roku mezglošanā, izgatavojot skaistu suvenīru. 

Tāpat kā visās citās jomās arī rokdarbos ir vērojamas modes tendences. Pašreiz rokdarbu topā ir mezglošana.

Mezglošana („makrame” - tulkojumā no arābu val. – “lente, bārkstis, mežģīnes”) ir rokdarbu veids, kura pamatā ir mezglu siešana.

Šī mākslas veida pirmsākumi ir rodami senajā pagātnē. Mezglošanas tehniku pazina Senajā Ēģiptē, Grieķijā, Asīrijā, Irākā, Ķīnā, Peru. Lielu ieguldījumu mezglošanas attīstībā devuši jūrnieki, kuri izmantoja dažādus mezglus savā darbā. Brīvajā laikā viņi izklaidējās, appinot visu pēc kārtas - no nažu spaliem līdz izdzertajām ruma pudelēm.

Laika gaitā mezglošana periodiski tika piemirsta, pēc tam atkal atdzima. Un tieši tagad tā piedzīvo savu zvaigžņu stundu. Ja uzmanīgi ielūkoties modes dizaineru kolekcijās, tad noteikti var ievērot vai nu mezglotu jostu, vai somiņu. Interesi par mezglošanu lielā mērā ietekmē tas, ka mezglu siešanu spēj apgūt ikkatrs. Sākumā tas var likties grūti. Tomēr, apbruņojušies ar pacietību un apguvuši divus-trīs mezglus, Jūs ļoti drīz varēsiet izgatavot skaistas un praktiskas lietas. Mezglošana ir ļoti interesanta un daudzveidīga nodarbe ar neaptveramām iespējām.

Rudens rit pilnā sparā, visapkārt virpuļo dažādu formu un krāsu lapas. Šīs nodarbības laikā piedāvājam izveidot savu lapu – atslēgu piekariņu mezglošanas tehnikā.

Nodarbība norisināsies no plkst.13.00 līdz 14.00. Liels lūgums ierasties savlaicīgi! VIETU SKAITS IR IEROBEŽOTS! 

Dalības maksa visai ģimenei, neatkarīgi no cilvēku skaita – 3,50 EUR. Cenā ietilpst arī muzeja kultūrvēstures ekspozīcijas apskate. 

Esiet laipni gaidīti!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ