+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Rimas Leipuvienes keramikas izstāde “FROM NON-EXISTENCE” atklāšana Daugavpils māla centrā

22.08.2019
2019.gada 30.augustā plkst. 16:30 Daugavpils Māla mākslas centrā (18.novembra ielā 8) tiks atklāta  Rimas Leipuvienes keramikas izstāde “FROM NON-EXISTENCE”.
 
"Man patīk radīt klusu skaistumu, tikmēr pētot augstā temperatūrā dedzināto mālu un paštaisītu glazūru.
Mans mērķis ir pārvērst statisku keramiku par dinamisku keramiku – lai tvertu tās transformāciju, kustību, mainītu spēku un virzienu. Manuprāt, ir īpaši svarīgi censties pārnest dzīvības pili un enerģijas plūsmu manos keramikas darbos. Harmonija ar dabu ir mans nodoms. Dziļā dabas izjūta un iespaidu izpausme keramikā nāca dabiski manos jaunības gados un šobrīd es izbaudu laika pavadīšanu savvaļas dabā. Tādēļ mani darbi atspoguļo dabiskus objektus – vai tie būt veci koku stumbri Lietuvas meža purvā vai arī apsūnojuši akmeņi. Mana keramika izstaro dabas mieru, ilgmūžību un senos laikus, aicinot uz īsu brīdi apstāties.
Kustība un miers savijas, piešķirot sarežģītāku un interesantāku kontekstu maniem darbiem. Mans radīšanas process balstās uz austrumu keramikas kultūras tradīcijām un filozofiju. Es vērsos pie Japānas meistaru paņēmieniem un guvu iedvesmu no viņu koncepcijām un estētikas. Apbrīnojot māla unikālās īpašības, es tiecos atšķetināt tā skaistumu, virsmas un tekstūras spējas, kā arī sniegt nodiluma jeb dabīgās novecošanās iespaidu. Izrādot savu atbalstu Japānas estētikas filozofijai wabi-sabi, es cenšos uzturēt līdzsvaru starp ideālu paņēmienu apgūšanu un skaistumu, kas rodams nepilnību izcelšanā, lai pakļautos spontānumam. Vienreizīgums, nestandartas, interesantas formas, asimetrija, brīvība, enerģija ir manas galvenās vērtības, kuras es cenšos atspoguļot savos mākslas darbos."

Izstāde būs skatāma līdz 2019.gada 13.oktobrim.
Izstādes atklāšanas laikā notiks filmēšana un fotogrāfēšana.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ