+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Mākslinieka Luka Berti melnbalto fotogrāfiju izstāde "Cilvēks un daba Latvijā" Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā.

19.06.2019
9. jūlijā plkst. 15:00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) tika atklāta itāļu mākslinieka Luka Berti melnbalto fotogrāfiju izstāde "Cilvēks un daba Latvijā", aicinot iepazīt ārzemju fotogrāfa skatījumu uz Latvijas ainavām un cilvēkiem.
Luka Berti ir slavenas Florences dzimtas pēctecis. Izstādes apmeklētāji, uzmanīgi skatoties fotogrāfijas, ievēros gandrīz nemanāmu zīmogu ar divām lauvām, kuru viņš uz fotogrāfiju baltajām malām spiež paraksta vietā. Tas ir Berti ģimenes ģerbonis, datēts ar 1430. gadu.

Cilvēks un daba Latvijā ir daļa no plašāka projekta, kas dokumentē 21. gadsimta lauku kultūras Skandināvijas, Baltijas un Austrumeiropas valstīs.
Šīs izstādes mērķis ir demonstrēt Latvijas ainavas skaistumu un saglabāt to atmiņās ar fotodokumentācijas palīdzību.
Fotografēšanai Luka Berti izmanto melnbaltās fotofilmas, pats tās arī attīsta un savā darbnīcā izgatavo attēlus. Viņam vissvarīgākā ir dzīves pieredze – piedzīvot kaut ko un tad fotografēt. Viņš apgalvo, ka fotogrāfija nav viņa ceļojumu iemesls, bet viņa ceļojumu rezultāts”.

Izstāde muzejā skatāma līdz 2019. gada 31. augustam.

Dalīties ar ziņu:
atpakaļ