+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Ar vērienu un kolosālu apmeklējumu pagāja Muzeju nakts 2019 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

21.05.2019
Kārtējo reizi Daugavpilī norisinājās viena no interesantākajām naktīm gadā – Muzeju nakts, kuras tēma šogad bija “Tālavas taurētājs”, atsaucoties uz Rūdolfa Blaumaņa apdziedāto drosmīgo un neuzpērkamo sendienu varoni. Un atkal šajā naktī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs vēra durvis katram viesim. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja šī gada pasākuma moto bija ““Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods”. Šīs rindiņas no poēmas “Tālavas taurētājs” izsaka katra Latvijas iedzīvotāja visdziļāko uzticību sev un Latvijas tautai.

Starptautiskajā muzeju naktī 18. maijā pilsētas iedzīvotāji un viesi tika aicināti iedziļināties muzeja atmosfērā, interesantās aktivitātēs, jaunos atklājumos un neaizmirstamos priekšnesumos un protams – krāšņā šovā “Ziedu duets”, kas notika Daugavpilī pirmo reizi.

Ar vērienu notika  Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīciju un izstāžu apskate, muzeja pagalmā darbojās „Seno amatu pagalmiņš”, kur apmeklētājiem bija iespēja klātienē pavērot un izmēģināt loka šaušanas prasmes, pavērot senos amatniekus,  kā arī nogaršot Latgales nacionālos ēdienus. Pagalmā darbojās Latgales amatnieku tirdziņš ar  Latgales arheoloģisko tērpu paraugdemonstrējumiem.
Muzeja ielā uz skatuves, notika MUZEJU NAKTS KONCERTS „Tālavas taurētāja stāstu motīvi”. Koncertā piedalijās: S. Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas jauktais koris un mūzikas vidusskolas Pūtēju orķestrs, LKC tautas deju kolektīvs „Laismeņa” un Līksnas pagasta Kultūras centra VPDK „Daugaveņa”, bērnu un jauniešu centrs „Jaunība”, bērnu un jauniešu interešu izglītības centrs “Saules stariņi” un “YAMAHA” mūzikas skolas Daugavpils klase, biedrība, „Ludzas amatnieki”, koncertu vadīja: Juris Ostrovskis.

Nepacietībā gaidot pasākuma “Muzeju nakts 2019” kulmināciju, ap plkst. 23.00 visi apmeklētāji pie muzeja devās uz Dubrovina parku, kur notika krāšņais šovs - muzikālā mākslas performance “ZIEDU DUETS”. „Ziedu duets” – absolūts jaunums Baltijā, kas pārsteidza ikvienu apmeklētāju.

Silts laiks, šalcošā strūklaka, fantastiski izgaismotie milzu karaliskie ziedi, kuros Latvijas Nacionālās operas solisti izpildīja pasaulslavenu operu ārijas un citus romantiskus skaņdarbus, ar vērienu noslēdza pasākumu “Muzeju nakts 2019” un apmeklētāji vēl ilgi neizklīstot skandināja: “Bravo, Bravo”.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs izsaka pateicību katram pasākuma apmeklētājam. Mēs kopā padarījām šo pasākumu par krāšņu un neaizmirstamu, kas liek ar nepacietību gaidīt nākamo “Muzeju nakts 2020” pasākumu.

Informāciju sagatavoja:
Juris Ostrovskis
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciālists


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ