+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Vladimira Ivanova izstāde „Medaļas, skulptūras un grafika”

Ielūdzam uz Vladimira Ivanova izstādes „Medaļas, skulptūras un grafika”
atklāšanu 06. maijā plkst. 16:00
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

Šī jau ir otrā Vladimiram Ivanovam (1951–2002) veltītā izstāde mūsu muzejā. Šogad māksliniekam būtu apritējuši 60. gadi. Izstāde tapusi, kā cieņas un mīlestības apliecinājums talantīgai personībai un jaukam kolēģim par paveikto, ne pārāk garajā, viņam atvēlētajā dzīves laikā, sniedzot ieskatu viņa radošajās izpausmēs.
Vladimirs Ivanovs dzimis Daugavpilī 1951. gadā. 1979. gadā beidzis V. Muhinas v.n. Ļeņingradas mākslinieciski rūpnieciskās augstskolas, rūpnieciskās mākslas fakultāti. Sākot ar 1979. gadu mākslinieks iesaistās Daugavpils mākslinieku organizācijas radošajā dzīvē, aktīvi piedaloties izstādēs Latvijā – Daugavpilī, Rīgā, Lietuvā, piesakot sevi ar zīmējumiem, medaļām, plaketēm, tēlniecības darbiem granītā, kokā, arī mazo formu tēlniecībā.
1980. gadu beigās sāk aizrauties ar granīta apdari, izveidodams daudz interesantu portretu un tēlu no dzīvnieku pasaules, veidojis kapu pieminekļus, strādājis kokā, arī mazo formu tēlniecībā. Viena no īpaši interesantām mākslinieka daiļrades pusēm ir zīmējumi. Vladimirs ir perfekts zīmētājs, kas redzams gan portretos, gan dažādās grafiskajās kompozīcijās, kur realitāte mijas ar fantāzijas radītajām vīzijām. Zīmējumiem raksturīga izsmalcināta tehnika, īpaša noskaņa – noslēpumainība, kas nepakļaujas atšifrējumam, bet acumirklī pārņem savā varā. Arī medaļas un plaketes raksturo formu un detaļu filigrāns izstrādājums, varētu pat teikt, ka tās ir veidotas kā grafikas logos, tikai citā  materiālā – cinkā un varā. Tēmu loks ļoti plašs, ievērojamu cilvēku portreti, interesanti aizsākta Daugavpils mākslinieku portretu sērija, raksturīgākie Daugavpils un rajona arhitektūras pieminekļi, interesantākās Daugavpils ieliņas, mikrorajoni. Viss tas pakļauts smalkai stilizācijai, radot nosacītu, bet raksturīgu šīs pilsētas tēlu. Bezgala skaistas, bagātas ar faktūrām un dabas elementiem ir plaketes, kurās izmantoti lapu koku un dažādu augu motīvi, kompozīcijas ar pirkstiem, filozofiska rakstura kompozīcijas, kas raksturīgas tikai Vladimira daiļradei.

Vladimirs Ivanovs ir 1944.gada pilsētas atbrīvošanas bojā gājušiem Padomju armijas virsniekiem memoriāla autors, kas tika atklāts Dubrovina parkā 1984.g.

1995.-1997.gados mākslinieks ir strādājis par zīmēšanas pasniedzēju Saules skolā.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja mākslas nodaļas krājumā atrodas ļoti vērtīga plakešu un medaļu kolekcija, kopskaitā 27 darbi, kas eksponēti arī šajā izstādē.


Muzejs ir ļoti pateicīgs mākslinieka ģimenei par atbalstu šis izstādes tapšanā.


Vladimira Ivanova izstāde „Medaļu, skulptūru un grafikas” būs apskatāma no 06.05.2011. līdz 25.06.2011. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Rīgas ielā 8. Izstādes darba laiks no 10:00 līdz 18:00, izņemot pirmdienas un svētdienas. 


Tālruņi uzziņām 654-26804,  654-24155.

 Dalīties ar ziņu:
atpakaļ