+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Keramikas cepļa atvēršana

Sestdien, 11. jūnijā  plkst.16.00 pilsētas svētku ietvaros Daugavpils Māla mākslas centrā tiks atvērts keramikas malkas ceplis.
Tautas lietišķās mākslas studija „Latgale” pievērš lielu uzmanību tradicionālo māla apstrādes paņēmienu izmantošanai un saglabāšanai. Malkas cepļa kurināšana pieder pie senās tehnoloģijas, kur meistarības pamatā ir gudra atturība, vienkāršs skaistums un praktiskums. Pēdējo gadu laikā sevišķi populāra ir svēpētā, jeb tā sauktā dūmotā, arī melnā keramika, tādā veidā paplašinot priekšstatus par Latgales keramiku, kas bieži vien aprobežojas ar zināšanām par glazētajiem izstrādājumiem.
Apmeklētāji varēs redzēt keramikas izņemšanu no malkas cepļa, noklausīties Latviešu kultūras centra folkloras kopas „Dzīsme” un bērnu folkloras kopas „Dzīsmeite” uzstāšanos. Apskatīt  TLMS „Klūga” 30.gadu un studijas vadītāja V.Kuhaļska 60.gadu jubilejai veltīto izstādi „Pinumi” un keramikas izstādi „Pievienotā vērtība”, kā arī noskatīties CD par TLMS „Latgale” dalībniekiem.
Savukārt no 14:00 – 18:00 Māla mākslas centrā pilsētas iedzīvotāji un tūristi tiek aicināti piedalīties  keramiķu meistarklasēs. 


Uzziņas: 654-25302
Dalīties ar ziņu:
atpakaļ