+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

PAGĀTNES REVERANSS

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā šo trešdien, 06. jūnijā plkst. 14.00 tiks atklāta interjera izstāde „PAGĀTNES REVERANSS”.

Izstāde, kas veidota no muzeja krājuma, attēlo XIX gs. beigu – XX gs. sākuma viesistabas interjeru ar jūgendstila (moderna) elementiem.

Šim stilam bija raksturīgs augsts garīguma līmenisiekšējais dāsnums un formu plastiskā pilnība, kas bija balstīta uz dabas pasaules vienkāršību.

Kopš seniem laikiem viesistaba bija ne tikai viesu uzņemšanas vieta, bet arī mājas galvenā istaba un tās dvēsele. Šeit uzņēma viesus, nopietni un sirsnīgi sarunājās, lasīja dzeju un prozu, klausījās mūziku, dziedāja, izklaidējās, kā arī visa ģimene pulcējās vakariņām vai vakara tējai, lai dalītos ar pagājušās dienas iespaidiem.

Viesistabas iekārtojums atbilda tā laika etiķetes stingrajiem noteikumiem. Mēbeles novietoja „pēc interesēm”: ērtos un omulīgos stūrīšos.

Mūsu viesistabā atrodas autentiski priekšmeti, kurus lietoja XIX gs. beigās – XX gs. sākumā. Sienas un griesti rotāti ar jūgendstilam raksturīgiem augu motīvu ornamentiem.

            Interjera priekšmetu izstāde piedāvā ļauties mājīgai ģimenes atmosfērai - atnāciet un izbaudiet to!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ