+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Starptautiskais mākslas plenērs "Marks Rotko 2012"

No 14. septembra līdz 25. septembrim pasaulslavenā mākslinieka dzimtajā pilsētā – Daugavpilī – notiks Starptautiskais mākslas plenērs «Marks Rotko 2012», kurā piedalīsies 15 mākslinieki no deviņām valstīm. Plenēra atklāšana notiks 15. septembrī plkst. 18.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā.

Lielbritāniju plenērā pārstāvēs Mario Estevess, Dilvins Smits un Fiona Stenberija, Amerikas Savienotās Valstis - Laile Karbajana un Minass Halajs Itāliju - Džakopo Džinannešči, Norvēģiju - Lars Strands, Dāniju - Heidi P, Poliju - Anna Podlevska, Armēniju - Eva Aruta, Baltkrieviju - Viktors Nikolajevs un Aleksejs Litvins, Latviju - Madara Gulbis, kā arī daugavpilieši – tekstilmāksliniece Ilze Volonte un gleznotājs, interjerists Oļegs Marinoha.

Rotko plenēri Daugavpilī ir ikgadējs pasākums, kuru kopš 2005. gada rīko Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde. Plenērs ir divu nedēļu intensīvs radošs darbs, pieredzes apmaiņa, diskusijas, kad mākslinieki, atrauti no ikdienas dzīves, var nodoties radošajam procesam.

Šajos gados Rotko mākslas plenēros ir piedalījušies gan pašmāju meistari, gan arī mākslinieki no Francijas, Vācijas, Itālijas, Polijas, Austrijas, Baltkrievijas, Krievijas Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Lielbritānijas, Japānas un Venecuēlas.Dalīties ar ziņu:
atpakaļ