+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Kontracepcijas galerija

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 29. augustā plkst. 16.00 notiks izstādes "Kontracepcijas galerija" (no S. Ķikustes privātkolekcijas) atklāšana.

Vislielākais brīnums pasaulē ir bērna piedzimšana. Savu bērnu dēļ mēs esam spējīgi atteikties no labumiem, saviem bērniem mēs iekārtojam mājokļus, strādājam, lai viņiem nekā netrūktu.  Vislielākā laime ģimenē ir vesels pēcnācējs. Taču, lai piedzimtu vesels bērniņš, ir svarīga reproduktīvā veselība. Ir ārkārtīgi svarīgi bērniņa piedzimšanu plānot, pirms grūtniecības veicot vairākas būtiskas analīzes, lai pārliecinātos par savu un partnera veselību. Tāpēc no ginekoloģiskās anamnēzes viedokļa vissliktākais, kas var notikt, ir grūtniecības iestāšanās nepiemērotā brīdī. Kontracepcija ir iespēja laicīgi sagatavoties plānotai grūtniecībai, lai pēc iespējas samazinātu grūtniecības komplikācijas un to sekas.

           Tautas gudrība saka, ka vislabākā kontracepcijas metode ir nelaist vīrieti klāt tuvāk par trim metriem, taču, ja mēs runājam par medicīniskajām iespējām, tad pēc šīs izstādes apmeklējuma radīsies priekšstats par ļoti plašo kontracepcijas metožu klāstu. Sākot ar 1987.gadu, S. Ķikuste vākusi dažādus preparātus, lai dažādās auditorijās izglītotu meitenes un sievietes un radītu viņās pārliecību par to, ka reproduktīvajai veselībai jāvelta īpaša uzmanība.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ