+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

ZEM EŅĢEĻA SPĀRNIEM

Ceturtdien, 13. decembrī plkst. 16:00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta Daigas Lapsas gobelēnu izstāde „Zem eņģeļa spārniem”.

Daiga Lapsa – gleznotāja, keramiķe, tekstilmāksliniece – dzīvo un strādā Krāslavā, iet daudzveidīgu, savdabīgu ceļu mākslā, kas aptver keramiku, tekstiliju, glezniecību, grafiku, rokdarbus.

Māksliniece veido gobelēnus, tekstilijas, keramikas izstrādājumus, glezno, ada un tamborē lelles, modelē tērpus, darbojoties aušanas, izšūšanas tehnikā un izmantojot dabas materiālus, tostarp sizalu, linu, kokvilnu, mālu, arī stiklu. D. Lapsa piedalās modes skatēs ar pašas veidotiem tērpiem: mēteļiem, kleitām, aksesuāriem utt. Daudzi darbi veidoti autortehnikā. Savdabīgie mākslas darbi top ar mākslinieces fantāziju un iztēli, un darbu tēma vienmēr ir smalka un gracioza, kas atspoguļo arī mākslinieces būtību.

No 1990. gada D. Lapsa aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Viņas oriģinālās mākslas kolekcijas eksponētas Vācijā, Dānijā, Zviedrijā, Spānijā, Holandē, Polijā, Lietuvā, Austrālijā, Krievijā, Itālijā. Atsevišķi viņas darbi atrodas privātajās kolekcijās Austrālijā, ASV, Vācijā, Dānijā, Japānā un Apvienotajos Arābu Emirātos.

Kaut arī D. Lapsai piemīt mākslinieciskais talants vairākās mākslas sfērās, šoreiz plašākai apskatei tiek piedāvāti pasakaini gobelēni, jo viena veida darbu apkopojums padara izstādi monolītāku un parāda D. Lapsas kā mākslinieces pilnveidošanos laika gaitā.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā izstāde būs skatāma līdz 2013. gada 24. janvārim.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ