+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Daugavpilī notiks starptautisks folkloras festivāls

2014. gada 31. janvārī – 1. februārī Daugavpilī norisināsies X Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls.

 

Festivāla laikā Daugavpils pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs apmeklēt dažādus koncertus, piedalīties latviešu tradicionālās dziedāšanas, sveču liešanas un niedru stabuļu izgatavošanas meistardarbnīcās, iesaistīties folkloras danču vakara aktivitātēs, kā arī apgūt dažādu tautu tradicionālās dziesmas un dejas.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks piektdien, 31. janvārī, plkst. 18:00 Daugavpils Latviešu kultūras centrā (Rīgas ielā 22A). Turpinājumā, plkst. 21:00, visi tiek aicināti uz folkloras danču vakaru. Sestdien, 1. februārī, festivāla dalībnieki un visi interesenti plkst. 11:00 un plkst. 12:00 var iesaistīties meistardarbnīcu aktivitātēs, bet plkst. 13:00 apmeklēt ārvalstu kolektīvu koncertus dažādos Daugavpils kultūras centros. Festivāla lielkoncerts norisināsies plkst. 15:00 Daugavpils Latviešu kultūras centrā, bet noslēgumā, plkst. 19:00, visus priecēs Kristīne Kārkle- Puriņa un grupa „ Folkvakars”. Abas festivāla dienas būs iespēja arī apmeklēt svečturu izstādi, kas būs aplūkojama Daugavpils Latviešu centrā. Savukārt svētdien, 2. februārī, festivāla dalībnieki piedalīsies dažādās ekskursijās, kuru laikā iepazīs Latgales kultūrvidi.

 

Festivālā piedalīsies 20 folkoras kopas, ansambļi, leļļu teātri un tautas mūzikas instrumentu ansambļi no Baltkrievijas, Gruzijas, Krievijas, Latvijas un Ukrainas. Kopumā tie būs aptuveni 300 dalībnieki, kuri festivāla apmeklētājus priecēs ar dažādu tautu tradīcijām.

 

Daugavpils Starptautiskā folkloras festivāla pirmsākumi meklējami 1995. gadā, kad Daugavpilī norisinājās I Starptautiskais maskošanās festivāls. Laika gaitā festivālam ir mainījies formāts, un šogad tas ir Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls, kura mērķis ir popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu kultūru.

 

Festivālu rīko: Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latviešu kultūras centru un folkloras kopu „Svātra”, kas festivāla laikā svinēs savu 20 gadu jubileju.

Festivālu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un SIA „Latgales Alus D”.

 

Aicinām piedalīties festivāla norisē! Visas festivāla aktivitātes ir bez maksas.

 

Papildus informācija:

Eleonora Kleščinska

Daugavpils pilsētas domes

Kultūras pārvalde

t.: 654 76799

e-pasts: eleonora.klescinska@daugavpils.lv


Informāciju sagatavoja:

Vita Viļevko, t.: 20613225


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ