+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

MEDAĻU MĀKSLA

2013. gada 04. aprīlī plkst. 15.00 tiks atklāta galda medaļu izstāde „Medaļu māksla” ( no P. Hudobčenoka privātkolekcijas).

No 1982. gada, kad Daugavpilī juvelierizstrādājumu veikalos parādījās kolekciju medaļas, mākslinieks P. Hudobčenoks aizrāvās ar to kolekcionēšanu. Tolaik autoru medaļas tika laistas apgrozībā mazā tirāžā un reti tika pārdotas, bet kolekcionāru saietos ar tām varēja apmainīties, kā arī iegādāties jaunas medaļas. Vairāku gadu laikā izdevies savākt apmēram 100 medaļas.

Medaļa ir labs dekoratīvi sižetiskās kompozīcijas, apjoma, telpas izjūtas paraugs. Izstādē apskatāmo medaļu autori ir pazīstami meistari: S. N. Volkovs (skulptors), I. A. Daragans (skulptors), T. Ivanovs (Sanktpēterburgas Monētu kaltuve), M. G. Manizers (mākslinieks), A. G. Knorre (skulptors), A. V. Kozlovs, I. S. Komšilovs (skulptors, medaļu izgatavotājs), A. N. Fiļipova (skultptore), M. A. Šmakovs.

Medaļa – tā savdabīga laikmeta zīme, kas radīta sīkplastiks tehnikā, atspoguļojot vēsturiskos notikumus, valsts ekonomisko dzīvi, tās kultūru un zinātni. Medaļas tiek lietas no izturīga materiāla, tās gandrīz nav pakļautas laika zobam. Šajā izstādē tiek eksponētas bronzas medaļas, kas pārklātas ar patinu.

Medaļas, kas pēc izmēra ir neliels skulpturāls piemineklis, izgatavošanā nav jāiegulda lieli tēriņi, un tā var ātri reaģēt uz jebkuru notikumu, to atspoguļojot un pieminot. Tā tiek atklāta medaļas aktualitāte, tās īpašā, vēsturiskā dokumentalitāte. Kā vēsturiskais piemineklis tā vilina ne tikai speciālistus, bet arī ikvienu, kuru interesē nozīmīgi notikumi un mazo formu māksla.Dalīties ar ziņu:
atpakaļ