+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

IEPAZĪSTI DZIMTO ZEMI

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītajā izstādē „Iepazīsti dzimto zemi” apskatāmas 1930. gadu atklātnes ar Latvijas skatiem no muzeja krājuma, un tās atklāšana notiks 2013. gada 2. maijā plkst. 12.00. 20. gs. 30. gados pēc valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa iniciatīvas tika izveidota nacionālā tūrisma kustība „Apceļo dzimto zemi”. Lai piesaistītu tūristus un popularizētu Latvijas skaistākās vietas, tika izdoti tūrismu propagandējošie plakāti, kartes un ceļveži, kā arī fotoatklātnes ar Latvijas skatiem.

Melnbaltajos attēlos tika iemūžinātas neskaitāmas Latvijas ainavas – Kurzemes piekraste un Latgales ezeri, neticami skaistā Daugavas senleja un Staburags, gleznainā Vidzemes augstiene un pilskalni, pilsētu panorāmas un vēstures pieminekļi, kūrorti un atpūtas vietas.

Fotoatklātnēm ar Latvijas skatiem ir kultūrvēsturiska nozīme – tajās iemūžinātas daudzas reālijas, kas jau zudušas, savukārt pašām jaunākajām paaudzēm var būt pat nezināmas. Atklātnes sniedz ļoti bagātīgu informāciju par mūsu valsts vēsturi, ka arī palīdz veidot cilvēku izpratni par dzimto zemi un tās skaistumu.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja atrast kaut ko jaunu, vēl neiepazītu.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ