+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Izstāde "Hung-green"

Šo otrdien – 04. jūnijā – plkst. 16.00   FreDariCo Dimitrij fotāžu izstādes "Hung - green" atklāšana.
           FreDariCo Dimitrij – radoša personība  un  jauns fotomākslinieks autodidakts, jauna fotogrāfijas veida 
–  „fotāža „  pamatlicējs. Viens no fotāžas stiliem ir „makrofotāža”. Tie ir vēl abstraktāki attēli, kam raksturīgas taisnas līnijas un krāsu laukumi, ko iegūt diezgan sarežģīti un tie rada tā saucamo emocionālo fonu. Izstādes nosaukumam „Hung-Green” ir līdzība ar angļu valodas vārdu „izsalkušais”, kam ir simboliska nozīme, tāpat kā pašiem darbiem pēc to būtības. Galvenā ideja ir tādā paradoksā, ka bads – novājinātības un bezspēka stāvoklis, ar stipru motivāciju ir spējīgs dot vairāk enerģijas, lai darbotos, meklētu un kopumā progresētu,  nekā sāta izjūta un apmierināta apziņa. 

Pats autors savu stāvokli raksturo: „izsalcis, pakārts un zaļš”.

Autors uzskata par ļoti nepieciešamu nonākt līdz zemapziņas dziļumiem, izmantojot mērķtiecīgus meklējumus sevī. Tas ir, iegūt pieeju slēptā potenciāla neierobežotajiem resursiem, kas ir katrā no mums. Tā rezultātā tiek sasniegta cilvēka iekšējā harmonija ar viņa būtību/dabu un rodas viņa eksistēšanas ar minimālu enerģijas patēriņu maksimāls efekts.

Zaļā krāsa šajā tehnikā sastopam ārkārtīgi reti. Nevar teikt, ka to grūti pievienot, bet viens no fotāžas galvenajiem principiem ir tieši dabiskie meklējumi, bez iegūstamā attēla uzlabošanas, tikai esošo toņu un ēnu pastiprināšana.

Gan fotogrāfijas, gan oriģinālus var pārkopēt, bet paši darbi ir neatkārtojami. Tāpēc autors vienmēr cenšas drukāt katru darbu vienā eksemplārā uz liela izmēra fotoaudekla, lai varētu to piedāvāt skatītājiem.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ